Gece Nemlendiriciler

Filtre
Özellik Filtreleme
Markalar
SEÇİMLER
0 Ürün
Ürün
  Aradığınız ürünü bulamadık.

  İnsanların dinlenebilmesi ve kendilerini yenileyebilmeleri için gece kavramı vardır. Biyolojimizde bu yönde çalışır. İş hayatının stresi, günlük hayatın koşturması ve hastalık dönemleri… Yorgunluğumuzu ilk ele veren cildimizdir.

  Cildimizi olumsuz etkileyen çok fazla etken vardır. Hava kirliliği, teknolojik aletlerin ekranlarının yaydığı mavi ışık, paketli gıda tüketimi… Uzmanlar tüm bu şartların yaşlanmayı hızlandırdığı söylüyor ve bizleri uyarıyorlar.

  Cildimiz Bizi Nasıl Ele Verir?

  Uyandığımızda aynada hoşlanmadığımız bir görüntüyle başbaşa kalırız. Kuru ve mat bir cilt, stres destekli yastık çizgileri, göz altları ise koyu renkte ve halka çizgilerle olumsuz görüntümüzü tamamlıyor.

  Gece ve Cildimiz

  Cildin bakım ürünlerini daha rahat kabul ettiği zaman akşam (9 ile 11 arası) saatleridir. Gece kreminizi, serumunuzu ve yağ bazlı serumlarınızı hafif dokunuşlarla ve masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Yeni hücrelerin oluştuğu ve cildin yenilenme saati ise gece 11 ile sabah 6 arasıdır. Akşam sürdüğünüz bakım ürünlerinin etkisiyle cildiniz daha verimli saatler geçirecektir.

  Nemlendirici Krem Kullanmanın Gece Hali

  Çevrenizde her konuda olduğu gibi işin uzmanı olmayan kişiler cilt bakımı hakkında tavsiye verir J En başta bunlara kulak tıkamakla cildinize iyilik yapmaya başlayabilirsiniz. Cilt bakımınızı planlarken cildinizin özelliklerine, ihtiyaçlarına ve sorunlarına yönelik ürünler seçmeniz önemli. Doğru özelliklere sahip bir cilt ürünü sizi mutlu edecektir.

  Uyku sırasında cildin yenilendiğinden bahsetmiştik.Bu sebeple gece kremleri cildi yenilemede önemli rol oynar. Aslında cilt bakımında tamamlayıcı bir harekettir gece kremleri.

  Gece kremleri içerik olarak gündüz kremlerinden farklıdır ve güneşe karşı koruyucu etkisi yoktur. Nem oranı daha yüksektir. Gece kreminizi seçerken içeriğini ve size ne kazandıracağını dikkatlice inceleyin. İhtiyacınıza yönelik içerikte ürünü alıp düzenli bir şekilde kullanın. Kremlerde düzenli kullanım önemlidir. Temiz ve kirden arınmış bir cildin üstüne gece kreminizi uygulayın.

  Cosmetica’da yer alan gece nemlendiricleri kategorisinden ihtiyacınız olan nemlendiriciyi seçebilirsiniz. Yeni nesil cilt bakım ürünlerinden olan mucizevi yağlar için Loreal Paris Mucizevi Yağ ürününü, organik sertifikası olan DiadermineNaturallyBio Me gece kremini, 1000 katı kadar suyu hapseden yapısıyla NeutrogenaHydroBoost ürününü, cilt lekeleriniz için ise HerbalScience Anti Blemish gece kremini inceleyebilirsiniz.

  Gece Kremi Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  Doğru ürünü seçmenin yanı sıra doğru şekilde kullanmakta önemlidir. Üründen fayda sağlayamadığınızda bu konuyu gözden geçirin. Düzenli ve doğru kullandığınız halde fayda sağlayamıyorsanız ürünün özelliği size uygun değildir. Bir uzmana danışarak cildinize ve ihtiyacınıza uygun krem için tavsiye alabilirsiniz.

  Güzel bir cildin en önemli kuralı temiz olmasıdır. Cildinizde makyaj olmasa dahi hava kirliliğinden kaynaklanan gözenek tıkanmaları yaşanabilir. Bu sebeple cildimizde makyaj varsa onu çıkarmalı, makyaj yoksa dahi cildi yapınıza uygun bir ürünle temizlemelisiniz. Böylelikle gece kreminizi sürmek için hazırlıklar tamamlanmış olur.

  Hem serum hem krem kullanıyorsanız önceliği serumunuza verin. Bir süre bekledikten sonra gece kreminizi uygulayın.

  Kremi ellerinizle süreceğiniz için öncesinde mutlaka ellerinizi yıkayın. Dairesel ve yer çekimine karşı bir hareketle parmak uçlarınızın yardımıyla gece kremini cildinize uygulayın. Ürünü sürdükten sonra hemen yatmayın. Ve yastık kılıfınızı mümkünse 2 günde bir değiştirin.

  Gece kremlerinizi ekstra büyük boylarda almayın. Açılan gece kreminizi 6-7 ay süresince tüketin. Beklemiş, kullanımına ara verilen ve uzun süre geçmiş ürünlerinizi kullanmayın. Kremlerinizin kapaklarını mutlaka iyi kapatın. İyi kapatılmayan ya da ağzı açık kalan kremler kısa sürede etkisini kaybedecektir.

  Leke açıcı, cilt tonu beyazlatıcı ya da cilt soyucu özellikli gece kremleri tercih ettiğinizde gündüzleri mutlaka ekstra güneş koruyucunuzu sürerek çıkın. Güneş koruyucunuzu yaz ve kış ayırt etmeden düzenli kullanmanız gece kreminizin işlevine yardımcı olacaktır.

  Tüm bu şartlara dikkat ettiğinizde yaşınızdan genç, sağlıklı ve sizi iyi gösteren bir cilde sahip olacağınızı söyleyebiliriz.

  Cosmetica’da gece kremleri kategorisinde her cilt tipine ve sorununa yönelik gece kremleri çeşitlerimiz mevcuttur. Hem kendinize hem sevdiklerinize hediye alabilirsiniz.

  Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
  Ödeme Şekli
  TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
  YORUM YAZ
  Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?