Cilt Bakım Ürünleri

Filtre
SEÇİMLER
46 Ürün
Markalar
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/2  Ürün Sayısı:46 

Bakımlı olmak her zaman kendimizi iyi hissettiğimiz bir durumdur. Güzel görünmekte bu sürecin sonucudur. Işıl ışıl parlayan bir cilde sahip olmak kim istemez ki? Bunun için her zaman belli bir mesai harcamak gerekiyor.

Cilt Bakımı Nedir?

Cilt bakımı için profesyonel destek alabileceğiniz gibi evinizin konforunda da uygulamalar yapabilirsiniz. Cilt bakımı belirli periyodlarda cildin arındırılması ve ihtiyacı olan güçlü birleşenlerin cilde adapte edilmesiyle gerçekleşir. Cildin hızlıca kendini yenileme gücü vardır ve bu gücü zamanla azalır. Bu durum cilt görüntüsüne yansır ve daha cansız daha mat bir cilt aynadaki görüntünüze yansımaya başlar. Daha uzun vadede ise yaşlı görünen bir cilde sahip olursunuz. Cildin kendini koruma marifeti azaldıkça dışarıdan destek almanız önem kazanır.

Cilt Bakım Ürünleri Nelerdir?

İdeal bir cilt görüntüsüne sahip olmak için temizlik önemlidir. Bu sebeple cildinizi temizlemek ve derinlemesine arındırmak için bazı cilt temizleme ürünlerini kullanmalısınız. Yüz yıkama, tonikler ve gözenek açıcı ürünler bu konuda en büyük destekçiniz olacaktır. Cildi temizledikten sonra güçlü bileşenlere sahip olan nemlendiricilerden faydalanmanız gereklidir. Gündüz, gece ve göz çevresi için üretilen kremleri düzenli bir şekilde cildinize uygulayabilirsiniz. Daha yoğun neme ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda ise cilt yağlarını bakım reçetenize ekleyebilirsiniz. Yaş ilerledikçe sadece arındırmak ve nemlendirmek yeterli olmayacaktır. Cilt yaşınıza uygun yaşlanma karşıtı ürünlerle cildinizi destekleyebilirsiniz. Maskeler ise cilde yoğun bakım uygulayan güçlü içeriklere sahip ürünlerdir. Cildinizin ihtiyacına göre belirli zamanlarda kullanabilirsiniz.

Evinizin Konforunda Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cildinize bakım uygulamadan önce cildinizi makyaj kalıntılarından arındırmanız önemlidir. Yüzünüzde makyaj olmasa bile ölü hücreleri arındırmak için çeşitli ürünlerle cildinizi temizlemelisiniz. Bu uygulama için peeling en ideal ürün olacaktır. Gözeneklerin tamamen açılmasının ardından bir tonik ile cildinizi desteklemelisiniz. Cilt yapınıza göre alkolsüz ya da alkollü ürünler tercih edebilirsiniz. En son olarak cilt yaşınıza uygun bir nemlendirici ile cildinizi beslemelisiniz.

Cilt Bakımında Cilt Tipinin Önemi

Cilt bakımında en önemli nokta cilt tipinize uygun ürün kullanmanız. Cilt tipinize uygun olmayan ürünler kullandığınızda cildiniz deforme olabilir. Cilt tipinizi belirlemeniz bu sebeple öncelikli hal alır. Yaşınızla ya da yaşadığınız ortamın değişimi sonucunda cilt tipinizde de değişimler olabilir. Bu sebeple her zaman ihtiyaçlarınızı doğru belirleyin.

Cilt tipleri en basit şekilde üç grupta değerlendirilir. Karma, kuru ve yağlı cilt tipleri olarak isimlendirilir. Yağlı cilde sahipseniz çoğunlukla sivilce sorununuz olur. Bu sebeple cildinizi temizlerken sivilcelerinize nazik olmanız önemlidir. Sivilcelerinizi aşındırarak iz bırakmak istemezsiniz. Sivilce ve iz karşıtı ürünlerle bu sorunuzu çözebilirsiniz. Alkol ve salisilik asit içeren toniklerle arınmış cildinizi destekleyebilirsiniz. Nemlendirmek için ise su bazlı ürünleri tercih edebilirsiniz.

Karma ciltlerde ise alın, burun ve çene gibi noktaları daha yağlı düşünebiliriz. Geriye kalan kısımlarda ise cilt normal bir yapıya sahiptir. Bu sebeple yüzünüzü bölgelere ayırarak farklı ürünlerle cildinize bakım yapabilirsiniz. Ya da hem normal hem de yağlı ciltlere uygun tek bir ürünle de süreci yönetebilirsiniz.

Hassas ve kuru ciltler için ise nem çok önemlidir. Bu sebeple nem yüzdesi yüksek ürünler hassas cildiniz için en ideal seçim olacaktır.

En ideal cilt için bakım çok önemlidir ama bakım reçetenize destek vermek için bol sıvı tüketmeli, spor yapmalı, sağlıklı beslenmeli ve ideal uyku düzenine ayak uydurmanız gerekir.

Cosmetica’nın cilt bakım ürünler kategorisine uğrayarak ihtiyacınız olan tüm ürünlere sahip olabilirsiniz. Cildinizi güvenle teslim edebileceğiniz Loreal Paris, Golden Rose, Nivea, Neutrogena ve daha fazla markanın ürünleri sizi bekliyor.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?