Dipliner

Filtre
Özellik Filtreleme
Markalar
Fiyat Aralığı
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/1  Ürün Sayısı:7 

Dipliner bir göz makyajı malzemesidir. Kirpik diplerine uygulanır ve gözleri daha belirgin hale getirir. Likit ürün grubundandır ve oldukça ince sivri bir keçe ucu vardır. Bu özelliğinden dolayı kullanımı kolaydır. Likit formundan dolayı çabuk kurur ve kolay dağılmaz.

Kirpik diplerine uygulanan ve dipliner ile sıkça karıştırılan eyeliner ürününe göre kullanımı daha kolaydır. Kirpik dibi makyajında yeni olanlar için dipliner kullanımı daha uygun diyebiliriz.

Dipliner ile Eyeliner Farklı Mı?

Dipliner ile eyeliner ürünleri arasında nüanslar vardır. Her iki ürününde göz makyajında kullanıldığını söyleyebiliriz. Amaçları da ortak denilebilir. Her ikisi degözlerin daha belirgin olmasını sağlıyor. Dipliner yapısı gereği daha kullanımı kolaydır. Daha ince ve sivri olduğu için kirpikle göz arasında bir tık daha ileri gidebilen bir üründür.

Göz makyajında kirpik dibi ürünlerini yeni kullanmaya başladıysanız önceliği dipliner ürünlerine verebilirsiniz. Eyeliner ürünüyle daha kuyruklu ve daha uzun kirpik dibi boyamaları yapılabilir. Yeşilçam kadınlarının makyajını düşünürsek yerinde bir örnek incelemiş oluruz. Dipliner ürünüyle de istersek göze kuyruk yapabiliriz lakin öncelikli kullanım amacı kirpik diplerini belirginleştirmektir.

Bu durumda iki ürün arasında görev paylaşımı istersek yapabiliriz. Daha kalın ve kuyruklu kirpik dibi makyajı için eyeliner kullanırken daha ince ve kuyruksuz kirpik dibi makyajı için dipliner kullanabiliriz. Ama günün sonunda her iki ürünle de aynı işleri gerçekleştirebileceğimizi de bilmeliyiz.

Dipliner Seçimi Nasıl Olmalı?

Kendimize en uygun makyaj ürününü seçmek bazen kolay olmuyor. Çok fazla marka ve özellik bize sunulduğu için kararsız kalabiliyoruz. Bu süreci biraz ürün denemesiyle biraz da ürün özelliklerine bakarak sonuçlandırabiliriz.

Cosmetica’da göz kategorisi altında dipliner bölümünden ürünlerin tamamına ulaşabilirsiniz. Siyah, daha siyah, daha dayanıklı ve farklı fırça şekillerinden kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz. Maybelline New York, Flormar, Golden Rose, Rimmel markalarına ve sundukları özellikleri inceleyebilirsiniz. Karar verdiğiniz ürünü hemen satın alabilirsiniz.

Dipliner Kullanımı

Kadınlar kendilerini bildiklerinden bu yana yüzlerini, gözlerini, dudaklarını ve yanaklarını renklendirmek için hep bir formül bulmuştur. Eskiden daha çok doğadan yardım alınırken şimdi geniş kozmetik ürün yelpazesinden hangisini nasıl kullanacaklarını öğreniyorlar.

Dipliner kullanmaya yeni başladıysanız birkaç püf noktasını öğrendikten sonra hızla ustalaşacağınızı tahmin ediyoruz. Özellikle işin sonunda etkileyici gözlere kavuşmak varsa…

Öncelikle makyajınızda far kullanacaksanız dipliner ürününüzü sürmek için en sona bırakın. Fardan sonra rimelden önce diyebiliriz.

Far uygulaması yapmayacakta olsanız dipliner kullanmadan önce gözlerinize far bazı sürmenizi öneririz. Böylelikle dipliner daha kalıcı hale gelecektir. Özellikle yağlı bir cildiniz varsa bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Diplinersürerken göz kapağınızı yukarı doğru çekmemeniz daha düzgün bir uygulama için önemlidir. Olabildiğince göz kapağınızı olduğu gibi bırakın.

Tek seferde düz bir çizgi çekmekte zorlanıyor ya da cesaret edemiyorsanız kesik kesik çizgiler halinde ya da göz kapağınızdaki kirpik hattının tam ortasından başlayarak sağ ve sol çizgileri çekebilirsiniz.

Göz yapınıza göre hareket ederseniz dipliner ürününüzün faydasını daha fazla görürsünüz. Badem gözlere sahipseniz, kirpik hattınızın dış köşesine ulaştığınızda çizgiyi biraz kalınlaştırabilirsiniz. Bu tip gözlere her tarz uygulama uygun olacaktır. Uygulama için Cosmetica’dan kolayca satın alabileceğiniz Maybelline New York Master Ink Matte 10 Charc Black ürününü tercih edebilirsiniz. Çukur göz yapısına sahipseniz gözlerinizin dış köşesine yoğunlaşan bir dipliner uygulaması yapabilirsiniz. Bu uygulama için Golden Rose Dipliner Black ürününü inceleyebilirsiniz.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?