Gece Nemlendiriciler

Filtre
Özellik Filtreleme
Markalar
Yükleniyor..
Fiyat Aralığı
Yükleniyor..
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/1  Ürün Sayısı:2 

Gece Nemlendiriciler

Gece, vücudumuz ve zihnimiz gibi cildimiz için de dinlenme ve yenilenme zamanı. Bu zamanı iyi değerlendirmek için uyurken de cilt bakımı gerçekleştirmek mümkün. Gece nemlendiricisi çeşitleri uyuduğun süre boyunca, özel formülü sayesinde hücre onarılmasına yardımcı olarak güne canlı, parlak ve yenilenmiş bir ciltle başlamanı sağlıyor. Gündüz kremlerine oranla daha yoğun bir yapıya sahip olan gece nemlendiricileri, yavaş yavaş emilerek cildine derinlemesine nüfuz ediyor. Bu şekilde cildini besleyerek yaşlanma belirtilerini de geciktiriyor.

Gece Nemlendiricileri Kullanmak Neden Önemli?

Herşeyden önce gece, cildin için bulunmaz bir dinlenme ve rahatlama olanağı sunuyor. Gündüz makyaj, kir, toz ve güneş ışınlarının etkisine maruz kalan cilt, gece boyunca bu etkilerden uzak kalarak yenilenme imkanına sahip oluyor. Gün içinde yaşanan nem kaybı bu süreç boyunca da devam ediyor. İşte bu yüzden hem yenilenme sürecini desteklemek hem de yaşanan nem kaybını telafi etmek için gece nemlendirici krem çeşitlerini kullanman oldukça önemli. Yoğun yapısından dolayı cildi gece boyunca nemli tutan kremler, derinlemesine besleyerek de daha sağlıklı bir tene kavuşmanı mümkün hale getiriyor. Bu yüzden gece kullanmak için nemlendirici seçerken cilt tipinin yanı sıra cilt sorunlarının çözümüne yönelik de tercih yapabilirsin. Özellikle besleyici gece bakım kremleri, nemi cildine hapsederek kuruluktan kaynaklanan sorunları ortadan kaldırdığı gibi cilt bariyerini güçlendirerek de cildini yeni güne hazırlıyor.

Gece nemlendiricilerinin sadece kuru ciltler için uygun olduğu yönünde yanlış bir kanı var. Bu düşüncenin aksine gece nemlendiricileri her cilt tipi için ihmal edilmeden kullanılması gereken ürünler arasında. Yoğun yapısından dolayı bu kremlerin yağlı cildin için soruna yol açabileceğinden endişeleniyorsan; gece nemlendirici önerisi olarak su bazlı kremleri tercih edebilirsin.

Yaşlanma belirtilerini geciktirmek ve ince çizgilerden kurtulmak için de gece en uygun zaman. Hücre onarımının yoğun bir şekilde gerçekleştiği gece saatlerinde uygun krem ve losyonları kullanarak daha genç, canlı, parlak ve ışıltılı bir cilde sahip olabilirsin.

Bazı gece nemlendiricilerinin yoğun yapısı ürünü maske olarak kullanmana da imkan tanıyor. İnce bir katman halinde yüzüne sürebileceğin gece nemlendirici maske etkisiyle uyumadan önce cildine yoğun bir bakım yapmanı sağlıyor. Bütün bu faydalardan yararlanmak için gece nemlendiricileri, cilt bakım rutinine mutlaka eklemen gereken bakım ürünleri arasından öne çıkıyor.

Gece Nemlendiricileri Nasıl Kullanılır?

Gece nemlendiricilerinin kullanımı sırasında dikkat etmen gereken bir takım önemli noktalar var. Bu nemlendiricilerin etkisinden tam anlamıyla faydalanabilmek için şu adımları takip edebilirsin:

●      Cilt bakımının olmazsa olmazlarından cilt temizliği, nemlendirici gece kremi kullanmadan önce de mutlaka uygulaman gereken bir adım. Özellikle temizlik sırasında peeling yaparak ölü deri hücrelerinden kurtulmak, gece nemlendiricisinin daha iyi absorbe edilmesini sağlayarak cilt yenilenmesi hızlandırıyor.

●      Temizlik aşamasından sonra cilt tipine uygun bir tonik kullanman hem makyaj ve kir kalıntılarını tamamen cildinden uzaklaştırmak hem de cildini kreme hazırlamak için önemli.

●      Eğer serum kullanıyorsan; önce serumu sürüp, bir süre bekledikten sonra gece nemlendiricisini uygulaman gerekiyor.

●      Gece nemlendiricisini cildine aşağıdan yukarı dairesel hareketlerle nazikçe masaj yaparak uygulaman kremin etkisini artırmanı sağlıyor. Nemlendiriciyi sürerken yüzün yanı sıra boyun kısmını da ihmal etmemen önemli.

●      Nemlendiriciyi yatmadan 10 dakika önce temiz ellerle sürmen gerekiyor.

●      Gece nemlendiricilerinin çoğunu maske olarak kullanmak da mümkün. Bunun için en son aşamada kremi ince bir katman halinde cildine yayıp, 10-15 dakika kadar bekledikten sonra arta kalanı bir pamuk yardımıyla silebilirsin.      

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?