Kadın Parfümler

Filtre
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/4  Ürün Sayısı:79 

Güzel kokmak dünyanın var olduğu ilk zamanlara kadar ilerleyen bir kavramdır. İnsanlar güzel kokmak için çeşitli yöntemlere başvurmuşlardır. Dünyanın en ilkel zamanlarından günümüze kadar parfümün ilginç bir evrim hikayesi vardır.

Parfümün temelini oluşturan kokular vardır. Bunlar parfüm piyasasında odunsu, çiçeksi ve meyveli olarak isimlendirilebilir. Parfümler üretilirken oldukça pahalı olan bu doğal hammaddeler kullanılmaktadır. Parfüm boyutlu bir üründür ilk kokladığınızda aldığınız kokular en uçucu olan birinci basamaktır. Ortalama 10 ila 20 dakika arasında bu birinci basamakta oluşan esans karışımını alırsınız. Zaman ilerledikçe parfümün kokusu değişmeye başlar orta diye adlandırabileceğimiz ikinci basamak koku karışımını almaya başlarsınız. En son olarak dip denilen son basamak vardır ama burada yer alan koku karışımı burnunuzla algılamadığınız bir düzeydedir. Bu son basamak parfümünüzün temeli görevindedir. İşte bu bahsi geçen sisteme parfümün notaları denir. Parfümlerin içeriğini okurken birinci notada ve diğer notalarda hangi esanslar kullanılmış görebilirsiniz.

Parfümler Her Tende Neden Farklı Kokar?

Arkadaşınızda kokladığınız parfümü çok beğendiniz ve hemen siz de satın aldınız. Aynı sonucu kendi teniniz de almayabilirsiniz. Evet, doğru duydunuz parfüm aynı olsa da sizde verdiği koku farklı olacaktır. Bu sebeple parfümleri farklı tenlerde değil kendi teniniz de duran kokusundan hoşlanırsanız satın alın.

Her insanın dış faktörleri ve vücut koku salım hali farklıdır. Yediğiniz ve içtiğiniz her gıdanın doğal ten kokunuza etkisi vardır. İşte tüm bu farklılıklar ile birleşen parfümler farklı kokular vermesi şimdi kulağa çok normal geldi değil mi?

Kendinden Önce ve Sonra Kokusu Gelir

Bir kadının kullandığı parfüm onun aslında imzasıdır. Sürekli aynı kokuyu süren kişiler çevresi tarafından bu kokuyla benimsenir. Kokuyu farklı ortamlarda ve farklı kişilerden duysalar da akıllarına siz gelirsiniz. Bir kadının kokusu önden ya da arkasından gelebilir. Her iki durumda etkileyici bir hal taşır.

Parfüm Kullanma Tüyoları

Bir parfümün kalıcı olması için bazı tüyolara göz atabiliriz. Sonuçta sabah evden çıkarken sıktığımız parfümün etkisi gün boyu üstümüzde olsun isteriz. Parfümü her zaman duş aldıktan sonra temiz bir tene ve temiz kıyafetlerinizin üstüne sıkmanızı öneririz. Kullandığınız parfümün kokusunda ya da kokusuna uygun vücut şampuanı- kremi uygulamanız parfümünüzün gün boyu kalıcı olmasına destek verebilir.

Parfümünüzü kullandıktan sonra mutlaka kapağını kapatın. Tarihi geçmiş uzun süredir bekleyen parfümleri cildinize uygulamayın.

Esans oranları yüksek kullanılan parfümlerin kalıcılık oranları esans oranları düşük olan parfümlere göre daha yüksektir.

Kullandığınız parfümün şekerli, baharatlı, çiçekli ve meyveli olması kalıcılık ve baskınlık oranında farklılık yaratır. Daha baskın ve yoğun kokular için baharatlı ve şekerli kokuları tercih edebilirsiniz.

Mevsimine, yaşınıza, gideceğiniz ortama ve gün içindeki zamanınıza göre parfümlerinizi çeşitlendirebilirsiniz. Gece bir davette daha ağır ve baskın bir parfüm içeriği tercih edebilirsiniz. Yazın ise daha fres ve sıcaklık-nem dengesinde iyi gidecek içerikte hafif kokular seçebilirsiniz.

En Güzel Parfüm Çeşitleri Cosmetica’da…

Adidas, Antonio Banderas, Bellissima, Beyonce, Caldion, Golden Rose, Jagler, She ve daha fazla markanın parfüm çeşitleri Cosmetica’da parfüm kategorisi altında yer alan kadın parfümleri bölümünden ulaşabilirsiniz. Her mevsime yaşa ve ortama göre uygun bulabileceğiniz parfüm çeşitlerinden hem kendinize hem de sevdiklerinize hediye etmek için hızlıca satın alabilirsiniz. Unutmayın kokunuz imzanızdır.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?