Limon Kolonyalar

Filtre
Özellik Filtreleme
Markalar
DuruDuru(8)
Yükleniyor..
Fiyat Aralığı
Yükleniyor..
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/1  Ürün Sayısı:16 

Kolonya evrensel bir dil olsa kesin limonlu olurdu.  Hemen hemen her ürünün alışık olduğumuz klasik bir çeşidi vardır. Kolonya içinde en bilineni yani klasik olanı limonlu olanıdır.

Eski tarihlerde kozmetikten ziyade tıbbi amaçlı kullanılan kolonya günümüzde daha çok kozmetik amaçlı kullanılmaktadır.

Kolonyanın en eski tarihi bilinmemektedir. Araştırmalara göre kolonya ilk defa Jean Paul Feminis adında bir seyyar satıcı tarafından üretildi. 19. yüzyılın başlarında kolonya suyu adıyla tüm dünyaya yayıldı.

Türk kültüründe yeri ayrıdır. Özel günlerimizde kolonya ikram etmek günümüze kadar uzanan güzel bir adetimizdir. Hastaya ziyarete giderkenkolonya alırız. Evimize misafir gelenlere kahve öncesi kolonya ikram ederiz. Yaralandığımızda, sıcaktan bunaldığımızda, düşüp bayıldığımızda hep hikayelerde kolonya vardır.

Hoş kokusu ve ferahlatıp rahatlatan özellikleriyle bilinen kolonya parfüm veya deodorantlardan kullanım alanı farklıdır. Cosmetica’da kolonya kategorisinden sevdiğiniz markaların limon kolonyasını sipariş verebilirsiniz. Sprey, cam, pet şişe, pompalı başlık, bidon formlarının hepsi mevcuttur. 80 derece olan limon kolonyaları 180 ml ila 1 litre arasında çeşitli miktarlarda tercihinize sunulmuştur. Eyüp Sabri Tuncer, Duru ve Selin gibi en sevilen markalar Cosmetica bünyesinde satıştadır.

Kolonya Nedir?

İçinde etil alkolün ve aromatik kokuların kullanıldığı ferahlatıcı etkiye sahip, havayla temas ettiğinde uçucu olan bir üründür. İçeriğinde genelde %45 oranında etil alkol kullanılır. %45 etil alkol kullanımı 80 dereceyi ifade eder. En bilindik ve aranılan aroması limon bazlı olandır.

Kolonyanın Üretimi

Standart bir kolonya yapımı için 45 ml etil alkol, 45 ml su ve 15 ml limon esansının karıştırılması verilebilir. Öncelikle etil alkol ve su karıştırılır, en son limon esansı katılır.

Kolonyanın Faydaları

Çantamızda, arabada, ofiste ve evde sürekli yanımızda taşıyabildiğimiz bir üründür kolonya. İçinde yüksek oranda etil alkol bulunan kolonyaların antibakteriyel özelliği baskındır. Yapılan araştırmalar birçok mikrop çeşidini öldürdüğünü kanıtlamaktadır. Hijyen amaçlı kolonya alışverişi yapıyorsanız limon esanslı ürünleri tercih etmelisiniz. Kolonya uçucu bir ürün olduğu için kullandıktan sonra kısa sürede ıslaklığı kaybolur. Bu sebeple kurulamanıza gerek yoktur.

Alkol oranı yüksek olan limon kolonyaları bakteri, virüs ve mantarlara karşı korunmanızda yardımcı olur. Virüs kaynaklı salgın ortamlarında 80 derece kolonya kullanımını uzmanlar önermektedir.

Kolonya Kullanımı Hakkında

Kolonyanın içilmesi ya da içeceklere karıştırılması tehlikelidir. Çok yoğun kolonya kokusuna maruz kalmak solunum yollarınızı rahatsız edebilir. Göze ve açık yaralara temas etmemesi önerilir. Kaşıntıdan dolayı hırpaladığınız derinin üstüne kolonya dökmeyi tercih etmeyin. Uçucu bir ürün olduğu için her kullanımdan sonra ağzı doğru bir şekilde kapatılmalıdır. Güneş ışıklarının direk kolonyaya gelmemesi gerekir. Saklama koşulları doğru sağlandığında kolonyanız 4-5 yıla kadar etkisini muhafaza edecektir. Yaz aylarında kolonyanızı buzdolabında saklarsanız serinletici etkisini artırmış olursunuz.

Kolonya satın alırken bildiğiniz ve güvendiğiniz markaları tercih etmeniz sağlınız açısında önemlidir. Ürünün fiyatlandırması miktarı, şişesinin malzemesi, kullanım başlık ve kapaklarına göre değişkenlik göstermektedir. Antibakteriyel özelliği yüksek olan ve kaliteli malzemelerden üretilen kolonyaların fiyat politikaları farklıdır.

Cosmetica’da kolonya kategorisinden güvenilir ve kaliteli limon kolonyası satın alabilirsiniz.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?