Makyaj

Filtre
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/104  Ürün Sayısı:2482 

Makyaj yapmak bir sanattır. Tuval bu sefer yüzünüz, cildiniz ya da tırnaklarınız… Makyaj bir moda akımını takip eder ve bu akım içerisinde de yeni ürünler gelişir. Makyaj yaparak enerjimizi yükseltebiliriz, kusurlarımızı gizleyebiliriz ve güzel yerlerimizi ön plana çıkarabiliriz… Doğru seçilen bir ürün ve doğru uygulama ile yataktan kalktığımızdan daha farklı bir görüntüye sahip oluruz.

Cosmetica’nın makyaj kategorisi altında göz, yüz, dudak, tırnak, makyaj sonrası ürünler ve makyaj aksesuarları bölümlerinden istediğiniz makyaj ürününe ulaşabilirsiniz.

Makyaj Yapma Tüyoları

Makyaj yapmadan önce imkânınız varsa cildinize güzel bir bakım uygulayın. Cildinizi temizleyin ve daha sonra cilt tipinize uygun bir nemlendirici sürün. Unutmayın en iyi makyaj temiz ve bakımlı bir ciltte kendini gösterir.

Makyaj yapmadan önce cildinize öncelik verin. Güzel bir makyaj bazı kullanabilirsiniz. BB – CC kremlerden bu konuda destek alabilirsiniz.

Cildinizde kapatmak istediğiniz izler, lekeler ya da başka bir sorununuz varsa makyaj bazından sonra fondöten kullanabilirsiniz. Ürünün cildinize iyi aktarılmasını istiyorsanız fondöten fırçası kullanın. Fondöteni ne kadar az sürerseniz o kadar genç bir cilt görüntüsüne sahip olursunuz.

Göz altınızı daha aydınlık ve kusursuz göstermek isterseniz göz altı kapatıcısı sürebilirsiniz. Az miktarda ürün alın ve hafif dokunuşlarla göz altınıza uygulayın.

Göz Makyajı

Göz makyajının doğru uygulanması önemlidir. Gözün şekli, ten renginiz ve genel yüz hatlarınız makyaj malzemesi seçerken size rehberlik edecektir. Gözlerinize far uygulaması yapmadan önce bir baz uygulaması yapabilirsiniz. Daha sonra farı gözünüze aktarabilirsiniz. Gözleriniz birbirine yakınsa göz farını göz kuyruğunuza doğru daha yoğun kullanabilirsiniz. Gözleriniz birbirine daha uzaksa bu sefer göz pınarlarınıza doğru yoğun far uygulaması yapabilirsiniz. Gözlerinizi daha iri ve dikkat çekici hale getirmek istiyorsanız highlighter uygulaması ile göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Daha hafif bir göz makyajı istiyorsanız eyeliner ile göz kalemini birlikte kullanmayın. Kirpiklerinizin daha uzun görünmesi için rimeli dik hareketlerle yukarıya doğru sürmelisiniz. Güzel kirpikler için rimelinizin fırçasını size uygun seçmeniz önemlidir. Daha kalın ve huni şeklindeki fırçalar kirpiklerinizi tek tek ayırarak daha etkili hale getirir. İnce olan fırçalar ise kirpiklerinizi daha uzun gösterecektir.

Allık Uygulaması Nasıl Yapılır?

Makyaj yapmak istemediğiniz zamanlarda dışarı çıkarken bir allık uygulaması yapabilirsiniz. Güzel bir allık fırçası ile yanaklarınıza bir iki puf allık sürmeniz yeterli olacaktır. Allık seçerken cilt renginize göre hareket edebilirsiniz. Mevsime göre de allık renginizi seçebilirsiniz. Allık uygulamasını elmacık kemiklerinize sürmelisiniz.

Dudak Makyajı

Güzel dudaklar için birçok ürün kullanabilirsiniz. Dudak kalemi, ruj, parlatıcılar ve lips balm ürünler dudaklarınızı güzelleştirmek için sizi bekliyor. Dudaklarınıza bakım uygulamak için lips balm ürünler ideal olacaktır. Ayrıca ürünün renkli olanları da mevcut. Dudak kalemi ile dudağınızın tamamını boyayabilirsiniz ya da sadece dudak kenarlarını belirginleştirmek için kullanabilirsiniz. Ruj uygulaması yaparken dudak sınırlarının dışına taşmamasına önem gösterin. Bu durum dudaklarınızı daha iri göstermeyecek aksine sizi daha bakımsız gösterecektir.

Ojelerin Renkli Dünyası

Tırnaklarınızın bakımlı durması için pedikür ve manikür yaptırmanızı tavsiye ederiz. Tırnaklarınızı güçlendirecek ürünler kullanabilirsiniz. Bir de renkli ojelerle gününüze enerji katabilirsiniz.

Makyaj Malzemesi Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Makyaj malzemesi cildinize göre değilse sizi olduğunuzdan daha kötü gösterecektir. Kullandığınız her ürünün rengi önemlidir. Özellikle fondöten, pudra, bazlar, far ve ruj ürünlerinin renkleri cilt tonuna göre seçilmelidir. Cilt tipiniz kuru, yağlı ya da karma olabilir. Bu sebeple makyaj ürünü alırken cilt tipinize uygun olup olmadığını öğreniniz.

Cosmetica’nın Makyaj Kategorisine Mutlaka Göz Atın!

Göz makyajı için Max Factor, Maybelline New York ve Pastel markalarının ürünlerine göz atabilirsiniz.

Yüz ürünleri için Loreal Paris ve Golden Rose markalarının ürünlerini deneyimleyebilirsiniz. Dudaklarınız için Garnier, Bepanthol, Nivea ve Flormar markalarının dudak ürünlerini satın alabilirsiniz.

Tırnaklarınız için ise Kalyon, Pastel ve Golden Rose markalarının ürünlerine hem bakım hem de renk için bakabilirsiniz.

Tüm makyaj ürünleri için Cosmetica’nın makyaj kategorisi altında yer alan tüm bölümlere bakabilir istediğiniz ürünü hızlıca satın alabilirsiniz.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?