Manuel Diş Fırçaları

Filtre
Özellik Filtreleme
Markalar
Oral-BOral-B(15)
SignalSignal(11)
Yükleniyor..
Fiyat Aralığı
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/3  Ürün Sayısı:60 

Genelde ürünler bir ihtiyacı karşılamak için geliştiriliyor. Diş fırçaları diş sağlığı için geliştirilen ürünlerden bir tanesi. Dişleri temizleme ihtiyacı düşündüğünüzden daha eski çağlara dayanıyor. Ağaçların dalları, kuşların tüyleri, kirpilerin dikenleri ve çiğnenen aromatik sopalar eski çağların diş temizleyicileri olarak kullanan ürünler.

Günümüzde kullanılan diş fırçaları ise 1498 senesinde icat edildi. Ağız sağlığına uygun olmayan fırça kısmı zamanla daha ağız yapısına uygun şekilde evrildi.

Diş fırçası diş sağlığı için önemli bir üründür. Dişler fırçalanmadığında hem görüntüleri hem de sağlıkları bozulur. Diş sağlığı için düzenli diş kontrolü, diş fırçalama, diş ipi kullanmak ve ağız bakım suları kullanmak önemlidir.

Diş Fırçası Çeşitleri Nelerdir?

Diş fırçaları zamanla gelişti ve çeşitleri oluştu. Manuel diş fırçaları, şarjlı diş fırçaları, pilli diş fırçaları ve çocuk diş fırçaları sayabileceğimiz diş fırçası çeşitleridir.

Manuel Diş Fırçası

Manuel diş fırçalarının önemli özellikleri vardır ve bu özelliklere dikkat ederek kendinize en uygun diş fırçasını seçebilmeniz mümkündür. Uzmanınız ağız yapınıza uygun başka bir diş fırçası önermediği sürece en ideal diş fırçası olan orta sert kıllı diş fırçalarından birini seçebilirsiniz. Ağzınızın içinde rahat hareket etmesi için ağız büyüklüğünüze göre daha küçük başlı diş fırçalarından birini tercih edebilirsiniz.

Manuel Diş Fırçası Ne Zaman Değiştirilmeli?

Kullanma zamanı geçen diş fırçalarını kullanmak diş sağlığınız için önemli bir ihmaldir. Diş fırçanızı 3 ay dolduktan sonra değiştirebilirsiniz. Düzenli kullandığınız diş fırçası 1 aydan sonra deforme olmaya başlar.  Diş fırçanızın kılları yamulmaya başlar ve bu da dişlerinizi fırçalamada sıkıntı yaratır. Bu sebeple diş fırçanız tamamen deforme olduğunda yenisiyle değiştirmelisiniz.

Diş Fırçası Kullanma Püf Noktaları Nelerdir?

Diş fırçası kullanımı diş sağlığınızı doğrudan etkileyen bir uygulamadır. Diş fırçanızı kullanırken birkaç detaya dikkat etmeniz gerekir.

Diş fırçasını kullandıktan sonra kurumaya bırakmak gerekiyor. Diş fırçası tamamen kurumadan tekrar kullanmamanızı uzmanlar öneriyor. Bu durumda iki tane diş fırçasını aynı anda kullanabilirsiniz. Biri kururken diğerini kullanabilirsiniz.

Bulaşıcı hastalık sürecinde kullandığınız diş fırçanızı iyileştikten sonra kullanmayınız. Hemen yenisiyle değiştirmenizi uzmanlar öneriyor.

Dişlerinizi fırçaladıktan sonra diş fırçanızı iyi durulamanız önemli. Özellikle diş macununun diş fırçanızdan tamamen arınması gereklidir.

Çocukların diş sağlığı için kendilerine özel üretilen diş fırçalarını kullanmanız önemlidir. Yetişkin diş fırçaları çocukların diş yapısına uygun değildir.

Dişler Nasıl Fırçalanmalıdır?

Her gün düzenli bir şekilde dişlerinizi fırçalarken nasıl fırçaladığınızda önemlidir. Uzmanlar diş fırçanızı 45 derece eğimli tutmanızı ve diş etinden dışarı doğru oval hareketlerle dişlerinizi fırçalamanızı öneriyor. Dişlerin her yüzeyini fırçalamak önemlidir. Arka, ön ve yemekle temas eden alt kısmını fırçalamanız yeterli olacaktır.

Dişlerinizi 120 saniye boyunca fırçalamalısınız. Dişlerinize nazik davranmanız önemlidir ve dairesel hareketlerle fırçalama en ideal fırçalama türüdür.

Manuel Diş Fırçası Çeşitleri Nelerdir?

Manuel diş fırçası çeşitlerini diş sağlığınıza uyum sağlayacak şekilde seçilmelidir. Diş doktorunuz aksi bir yorum yapmadığı sürece orta yumuşaklıkta bir diş fırçası kullanmanız ideal olacaktır. Ama dişleriniz hassassa ya da dişleriniz dönemsel olarak hassas ise bu tür ağızlar için üretilen diş fırçalarından birini seçebilirsiniz. Diş arasını temizlemek için diş arası fırçaları kullanabilirsiniz. Diş lekelerini temizlemek için daha sert kıllı diş fırçası kullanabilirsiniz.

Colgate, Humble, Love Beauty Planet, Oral-B, Parodontax, Sensodyne, Signal ve daha fazla diş fırçası markasına Cosmetica’nın ağız bakım ürünleri kategorisi altında bulunan manuel diş fırçaları bölümünden ulaşabilirsiniz. Ağız sağlığınıza en uygun diş fırçasını seçerek hızlıca satın alabilirsiniz.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?