Maskara

Filtre
Özellik Filtreleme
Fiyat Aralığı
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/4  Ürün Sayısı:96 

Hepimizin arzusudur uzun ve dolgun kirpikler. Kirpiklerimize maskara uyguladığımızda olduğundan daha farklı bir hale bürünür. Bu sebeple en çok sevilen makyaj ürünlerinden biridir maskaralar.

Kirpiklerin uç kısımları yapısı gereği daha ince ve renksizdir. Bu yüzden kirpikleremaskara uyguladığımızda daha da belirginleşir.

Maskara uygulanan bir kirpik daha canlı, belirgin, uzun, kıvrık ve hacimli hale gelir. Bu değişimin basit bir uygulamayla ve kısa sürede gerçekleşmesinden dolayı biz kadınlar maskara ürününe bayılırız.

Maskaraların farklı renkleri olduğu gibi farklı fırça başlıkları da mevcuttur. Gözünüzün yapısına göre ya da makyajı kullanacağınız ortama göre maskaranızın özelliğini seçebilirsiniz.Cosmetica’da göz kategorisi altında bulunan maskara bölümünden istediğiniz renk ve özellikteki maskara ürününe ulaşabilirsiniz.

Maskaranızı Daha Yakından Tanıyın

Maskara, farklı renk ve fırça seçeneklerine sahip göz makyajını tamamlaması için üretilen bir makyaj malzemesidir. Kirpikleri olduğundan farklı, daha hacimli ve uzun göstermek için kullanılır.

Kirpiklerin ihtiyacına uygun bir maskara seçerseniz sonuçtan oldukça mutlu olursunuz. Kısa ve seyrek kirpiklere sahipseniz, dolgun gösteren ve uzatan özellikte bir maskara seçebilirsiniz.Kısa kirpikleriniz için Loreal Paris markasının mega volumeve Cecile markasının mega long özellikli ürünlerini kullanabilirsiniz.

Kirpik yapınız çok seyrek ise ama uzunluğundan şikayetçi değilseniz sadece hacmini artıracak ürünlere yönelebilirsiniz. Maybelline New York markasının volumeexpress özellikli ürününü seyrek kirpikleriniz için tercih edebilirsiniz.

Yağlı bir cildiniz varsa ve göz makyajınız kolay dağılıyorsa ya da lens kullanan biriyseniz daha dayanıklı maskaralar kullanabilirsiniz. Suya dayanıklı ya da uzun süre kalıcılık etkisi olan ürünleri tercih etmeniz sorunsuz bir gün geçirmenize destek olacaktır. Bu özelliğe sahip MaxFactor markasının waterproof ürününü kullanabilirsiniz.Ayrıca suya dayanıklı maskaraları yaz aylarında su kenarlarında da kullanabilirsiniz.

Kirpiklerinizin bakımı için maskara formundaki Maybelline New York markasının kirpik güçlendirici özelliği olan serumunu kullanabilirsiniz. Arjinin ve pro vitamin B5 bileşenine sahip olan kirpik serumu kirpiklerinizin ihtiyaç duyduğu bakımı size sağlar.

Maskara Seçiminde Rengin Önemi

Her makyaj malzemesinin klasikleşmiş en az bir ürünü vardır. Maskara kullanımlarında da en klasik olan rengi siyahtır. Maskara kullanıcıları arasında siyah renk kullananların sayısı oldukça fazladır. Ayrıca siyah renk diğer renklere oranla kirpiklere daha fazla hacim verir.

Gözleriniz koyu renk skalası içindeyse siyah, mürdüm, lacivert gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Ten renginiz açık ama gözleriniz koyu renk ise kahve rengi maskarada kullanabilirsiniz. Özellikle gündüz makyajında kahverengi maskara gözlerinize uygularsanız daha doğal bir makyaj elde etmiş olursunuz.

Maskarayı Nasıl Sürmeliyiz?

Her yiğidin bir yoğurt yiyişi, gibi her maskaranın da bir sürme taktiği vardır. Aynı kirpik yapısında olan iki insan aynı ürünü farklı sürüş teknikleriyle kullansınlar, farklı ürün kullanmış gibi iki farklı sonuç alma olasılığımız yüksektir.

Maskaranızı bir süredir kullanıyorsanız ara ara bir ıslak mendil ile fırçasını temizleyin. Maskara fırçasının üstünde oluşan topaklanmalardan bu şekilde kurtulabilirsiniz.

Maskaralarla birlikte ek ürünler kullanabilirsiniz. Maskaranızı sürerken bir kirpik kıvırıcısından yardım alabilirsiniz.

Maskaranızı her zaman kirpiklerinizin kökünden başlayarak sürün. Maskaranızı ikinci defa sürme ihtiyacı hissederseniz mutlaka kirpiğinizdeki ilk katın kurumasını bekleyin. Kirpiklerin göze baka kısmına sürdüğünüz maskaranızı bir de kirpinizin göz kapağına bakan tarafına sürmeyi deneyin. İki taraflı sürülen rimeller daha hacimli kirpiklere sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca rimelinizi zikzak çizerek kirpiklerinize uygulayabilirsiniz. Bu uygulama şekli ince kirpiklerinize daha hacim verecektir.

Gözden Maskara Nasıl Çıkartılmalıdır?

Göz ve göz çevresi en ince ve hassas deriye sahiptir. Bu sebeple göz makyajını çıkarırken dikkatli hareket etmemizde fayda vardır. Suya dayanıklı ya da yoğun siyah olan bir maskarayı kirpiklerden arındırmak için mutlaka göz makyajı çıkarıcı ürünlerden faydalanın. Silme işlemini çok bastırmadan nazik bir şekilde gerçekleştirin.

Göz sağlığınız için göz makyajı ürünlerinizi özenle seçmenizi tavsiye ederiz. Cosmetica’da göz kategorisi altında maskaralar bölümüne ulaşabilirsiniz. Birbirinden farklı renk ve özeliğe sahip maskara markaları için sizleri bekliyoruz. Hem kendinize hem de sevdiklerinize bir maskara olarak hediye edebilirsiniz.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?