Özel Saç Şampuanı

Filtre
Özellik Filtreleme
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/3  Ürün Sayısı:66 

Güzellik kavramı her alanda bizim için önemli bir konudur. Eski Yunan filozoflarından Plotinus için güzellik, ilahi aklın eşya alemindeki ışıltısı… İşte bu ışıltıyı saçlarımızda yakalayabilmek için doğru şampuan seçimi ve kullanımı önemlidir.

Saçlarımızın güzel ve bakımlı kalabilmesi için ihtiyacını doğru belirlememiz gerekir. Her saç tipi için ayrı ürün seçenekleri vardır. Kuru, kepekli, cansız, güçsüz, çabuk yağlanan, fazla kimyasal işleme maruz kalmış, boyalı, boyasız, alerjik, hassas ya da normal saç tipleri vardır. Her saç tipinin ihtiyaç duyduğu ürün ve bakım farklı olmalıdır.

Saçımızla ilgili çoklu sorun yaşadığımızda ve ürün çeşitliliği fazla olduğunda hangisini seçeceğimizi bilemeyebiliriz. Saç tipinizi ve yaşadığınız soruna yönelik ürün seçerken içeriklerine bakabilirsiniz.

Cosmetica’daki özel saç şampuanları kategorisinden saç dökülmeleri için Bioxcin ve Hunca Care markalarını, boyalı saçlarınızın bakımı için ise Urban ve Toni&Guy markalarını inceleyebilirsiniz.

Saç Tipi Nasıl Belirlenir?

Şampuanlar sadece saçınızı temizlemez ayrıcaprobleminize yönelik doğru ürün seçtiğinizde size yardımcı da olur. Size uygun olmayan özellikte bir şampuan kullandığınızda saçlarınızı olumsuz yönde etkileyebilir. Saçlarınız cansız ve sönük görünmeye başlayabilir. Ya da saç derinizi etkileyip dökülmesine sebep olabilir.  Şampuanların ana kullanım sebebi saçı ve saç derisini temizlemektir. Kullandığınız şampuan saçınızı olumsuz yönde etkiliyorsa sizin için doğru ürün olmadığını anlayabilirsiniz.

Çabuk yağlanan bir saç deriniz varsa ve saçlarınız hacimsiz ise yağ dengesini kurutmadan sağlayacak ve hacim etkisi olan ürünleri seçmelisiniz. Ya da aksine kuru ve hassas bir saç deriniz varsa dökülmelere ve kırılmalara karşı güçsüz bir saç yapınız oluşmuşsa kuru saçlar için üretilen şampuan seçeneklerine yönelmeniz doğru olacaktır.

Hangi Özelliğe Sahip Şampuanı Kullanmalısınız?

Saçınıza fayda sağlayacak en doğru şampuanı seçebilmeniz için sorununuzu net belirlemeniz gerekir. Saç tipinize ya daprobleminize yönelik ürün kullandığınızda ilk kullanımdan itibaren fark görmeye başlarsınız. Buradaki sihir “doğru ürün kullanımı” dır.

Öncelikle saç tipinizi öğrenmeniz gerekir. Yağlı, kuru, hassas ya da normal olmak üzere farklı saç tipleri vardır. Ayrıca saç yapınızın da ince, kalın, düz, dalgalı, kıvırcık, hassas, şekil almayan gibi çeşitleri vardır. Ve bir de dönemsel olarak bazı sorunlarla başa çıkmaya çalışırız. Dökülmeler, saç derisinin açığa çıkması, alerjik sorunlar, egzama vs.

Tüm bu seçenekler içinden bize en yaklaşık olanları belirlediğimizde hangi özelliğe sahip şampuanı kullanmamız gerektiğini kolaylıkla seçebiliriz. Kuru saç tipine sahip olduğunuzu belirlediğinizde buna paralel olarak saç derinizin neme ihtiyaç duyduğunu ve nemlendirici özelliği baskın olan ürünlere yönelmeniz gerektiğini bilir duruma gelirsiniz.

Ürün özellikleri mevsimlere göre de değişiklik gösterir. Güneş, kum, deniz, havuz ve sık yıkanan saçlar yıpranarak kolay kırılabilir. Bu sebeple seçeceğiniz şampuanın saç esnekliğini artıracak özelliğinin bulunması gerekir. Doğal yağlar içeren ve keratin özelliği olan şampuanlardan seçim yapabilirsiniz. Aynı şekilde kimyasal işlem görmüş saçlarınız içinde bu tip ürün özelliklerine yönelebilirsiniz.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?