Ağız Çalkalama Suları

Filtre
Özellik Filtreleme
Markalar
Yükleniyor..
Fiyat Aralığı
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/2  Ürün Sayısı:31 

Güzelliğimizin en belirgin destekçisi sağlığımızdır. Güzel bir makyajı destekleyen en güzel görüntü ise makyajınıza eşlik edecek bakımlı ve sağlıklı dişlerin sergilendiği gülümsemenizdir.

Ağız ve dış sağlığınız için düzenli diş hekimlerine kontrole gitmeniz, dişlerinizi düzenli fırçalamanız ve tüm bu süreci tamamlayan ağız çalkalama sularını kullanmanız gereklidir. Diş macununuzun başlattığı temizlik hareketini ağız çalkalama suları ile tamamlayabilirsiniz.

Ağız çalkalama suları ne işe yarar?

Ağız çalkalama suları ağız içi, diş eti ve dişlerin bakımını tamamlayan bir üründür. Ağız sağlığımızı tam anlamıyla koruyabilmek için düzenli diş kontrolü, ihtiyacımıza uygun bir diş macunu, sık diş aralarını temizlemek için diş iplerine ve tüm bu süreci tamamlamak için ağız çalkalama sularına ihtiyaç duyarız.

Ağız çalkalama sularının içerisinde klorür ve fosfat gibi diş bakımında etkili maddeler bulunur. Ağız çalkalama suları ayrıca temiz bir nefese sahip olmamıza da yardımcı olur.

Ağız çalkalama sularının özellikleri nelerdir?

Ağız çalkalama suları reçetesiz ve eczane dışında da satışı yapılan ağız bakım ürünleridir. Dişlerinizle ilgili yaşadığınız sorunların çözümünde yardımcı rol oynarken nefesinizin de güzel kokmasına katkı sağlar. Çay, kahve, gazlı içecek ve sigara gibi gıdaların tüketimi dişlere leke bırakabilir. Dişlerin lekelenmemesi için ya da lekelerin yok olmasını sağlamak için ağız çalkalama sularının beyazlatıcı etkisi olan çeşidini kullanabilirsiniz. Nefesinizin güzel kokması için çeşitli aromatik karışımları tercih edebilirsiniz.

Günlük ağız ve diş bakım ürünlerinin arasında güçlü bir yeri olan ağız çalkalama sularını diş taşı, diş çürümesi ve plak oluşumu gibi sorunların önüne geçmek için de kullanabilirsiniz. Ağız çalkalama ürünlerinin birçoğunda alkol bulunuyor. Bu sebeple çocuklar, alkole hassasiyeti olan kişiler ve narin ağız içi olan kişilerin alkol oranı düşük ya da alkolsüz ağız çalkalama sularını tercih etmelerini tavsiye ederiz.

Ağız çalkalama suları nasıl kullanılmalıdır?

Bir üründen maksimum fayda sağlamak için en doğru nasıl kullanılacağını öğrenmek gerekir. İhtiyacınıza uygun ağız çalkalama ürününüzü aldıktan sonra sabah ve akşam diş fırçalama işleminden sonra bir kapak dolusu çalkalama suyu ile ağzınızı yaklaşık 30 saniye kadar çalkalamanız yeterli olacaktır.

Özellikle alkol oranı belirgin olan ürünlerde tadına ya da yakıcılığına dayanamıyorsanız ürünü değiştirebilir ve kullanım miktarını süresini azaltabilirsiniz. En ideal sonucu almak için bir kapak dolusu ağız çalkalama suyunu 30 saniye süreyle ağzınızda çalkalamanız gerekmektedir. Ağız bakım suyu ile çalkalama sonrası tekrar suyla ağzın çalkalanmaması gereklidir.

Uzmanlar gargara yapılırken sıvının nefes borusuna kaçmaması için başın pozisyonunun önemli olduğunu belirtiyor. Ağız çalkalama suyunu kullanırken baş bölgenizi çok fazla geriye doğru eğmeyerek bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

Ağız çalkalama sularını seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Ağız ve diş sağlığımızın bakımını tamamlayan ürünler olarak hayatımıza giren ağız çalkalama sularının seçiminde tamamen ihtiyaç duyduğunuz özelliklere yönelmeniz yeterli olacaktır. Ya da ağız ve diş sağlığınız için diş hekiminiz de öneride bulunabilir.

Asit aşındırmasına karşı güçlü koruma, diş çürüklerinin önlenmesine yardımcı, diş minesine bakım yapan, ferah nane tadında ve kokusunda, alkolsüz içeriği ile Sensodyne markasının çeşitlerine diş bakımınız için göz atabilirsiniz.

Colgate markasının yine ferah nane tadında ve diş plakları ile mücadele etmenize yardımcı formülü ile güçlendirilmiş çeşitlerini ağız bakımınız için deneyebilirsiniz.

En çok bilinen ve tercih edilen ağız çalkalama suları markası Listerine’nin tüm çeşitlerine göz atabilir ve satın alabilirsiniz.

Cosmetica’nın ağız bakım ürünleri kategorisi altında yer alan ağız çalkalama suları bölümünden istediğiniz markanın ürününe ulaşabilir ve hızlıca satın alabilirsiniz. Unutmayın en güzel haliniz sağlıklı dişlerle gülümsediğiniz yüzünüzdür. Ağız bakım ürünlerinizi düzenli bir şekilde kullanmanızı Cosmetica ailesi olarak tavsiye ediyoruz.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?