Kadın Deodorantlar

Filtre
Özellik Filtreleme
Markalar
Fiyat Aralığı
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/4  Ürün Sayısı:79 

Bazı bakım ürünleri kadın, erkek ve unisex kullanım olmak üzere üç farklı içerikte üretiliyor. Bunun sebebi kadın ve erkeğin farklı vücut kimyasına sahip olmasıdır. Özellikle ciltlerinin ihtiyacı ve alması gereken miktarlar en ayırıcı konu başlığı diyebiliriz.

Deodorantlar dünyasında da işler bu şekilde yürüyor. Kadınların ihtiyacına yönelik özel üretilen deodorantlar var. Ayrıca bu konunun altını çizen diğer özellikte kokular. Erkeklerin kullanabileceği kokularla kadınların ki çoğu noktada farklı olur. Kadınsı kokular deodorantlarda da ön plana çıkıyor. Unisex kullanıma uygun ürünlerde mevcut ama tüketici genelde kendi cinsine özel üretilen ürünleri kullanmayı tercih ediyor. Bu sebeple de markalar cinsiyete özel ürünler üretmeye ve geliştirmeye devam ediyor.

Güzellik kavramının etrafında dönen bir konudur güzel kokmak… Kadınlara özel üretilen güzel kokularla birleşmiş sprey formundaki deodorantlar gün içinde oluşabilecek terlemenin ve kötü kokunun önüne geçmek için tasarlanmıştır.

Kadınlara Özel Üretilen Deodorantlar Nedir?

Kadınlar için özel üretilen deodorantların öncelikli üretilme ve kullanılma amacı ter kokusunu önlemektir. Koltuk altı bölgesine uygulanan deodorant ile gün içinde oluşacak kötü kokuların önüne geçebiliyoruz. Kokuyu yapan bakterilerin oluşumu engelleyen yapılarla geliştiren ve sprey formunda kullanılan kadın deodorantlarında en belirgin özellik kokularıdır. Deodorantlar terlemeyi önlemez, terleme esnasında kokuyu üreten bakterilerin oluşumunu engeller.

Deodorantlarda kullanılan, koltuk altının terlemesi ile oluşan bakterilerin önüne geçen etken madde alüminyum ve çinko tuzlarıdır. Deodorantlar sprey formunda üretildiği gibi roll on ve stick şeklinde de üretilir. En çok tercih edilen formu ise sprey formudur. İlk kullanıldığında verdiği serin ve tazelik hissi sanırım bu formun seçilmesindeki en büyük sebep.

Kadın Deodorant Ürünleri Nasıl Kullanılmalı?

Deodorantları her duş aldıktan sonra temiz ve kuru cildinize uygulayabilirsiniz. Temiz olmayan koltuk altına uygulanan deodorantlar çok iyi sonuç vermemektedir. Duş almanın mümkün olmadığı ortamlar da ıslak mendil yardımıyla koltuk altınızı temizleyip deodorantınızı uygulayabilirsiniz.

Deodorantınız pudralı ise mutlaka önce çalkalayın. Çalkalamazsanız yoğun pudra etkisi koltuk altınıza geçecektir ve kirli beyaz bir görünüm oluşacaktır. Bu sebeple pudralı deodorantınızı çalkalayın ve kısa bir mesafeden ürünü her iki koltuk altına da yeterli miktarda uygulayın.  Kullandığınız sprey deodorantınızda pudra yoksa çalkalamadan direk ürünü koltuk altı bölgenize uygulayabilirsiniz.

Deodorantları Uygularken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Her ürünün sahip olduğu kullanım kuralları vardır. Deodorantların da üzerinde bulunan kullanım kurallarına dikkat edin.

Koltuk altınızda bulunan tüyler deodorantların etkisini azaltacaktır.

Koltuk altı epilasyonundan sonra alkol içerikli deodorantları hemen kullanmayın. Kullandığınız deodorantta alkol yoksa epilasyondan kısa bir süre sonra uygulama yapabilirsiniz.

Kullandığınız deodorantın kokusuna eşlik edecek bir parfüm kullanmanızı öneririz.

Kadın Deodorant Ürünlerini Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Deodorantları hem terleme hem kokusu hem de bakım yapan formülü için kullanabilirsiniz. Bazı deodorantların ise koyu renkli kıyafetlere leke bırakmaması ön planda… Tüm seçenekleri gözden geçirdikten sonra size uygun deodorantı seçebilirsiniz. Konuyu daha detaylandırmak gerekirse parfümlerde de olduğu gibi deodorantlarında kokusu cilde göre değişiklik gösterir. Bunun için birkaç farklı ürünün kokusunu teninizde nasıl durduğunu deneyebilirsiniz. Hassas ciltler için üretilen kimyasallardan arınmış deodorantlar da mevcuttur. Terlemesi çok yüksek olan kadınların terleme sorununa çözüm üreten daha etkin deodorantları seçmesi gereklidir.

Kadın Deodorant Ürün Seçenekleri Nelerdir?

Kadın deodorant ürünlerinin yelpazesi geniştir. Bu sebeple istenilen her özelliğe uygun ürün bulmak çok kolay.  Lekesiz koruma, termal koruma, ultra kuru, magnezyumlu ve daha fazla çeşit için Garnier markasını inceleyebilirsiniz. Birbirinden farklı doğal esanslara sahip koku serisi için 8x4 markasına bakabilirsiniz. Daha çok erkek ürünleriyle ön planda olan Adidas markasının kadın deodorant çeşitleri de oldukça zengin, bakabilirsiniz.

Cosmetica’da deodorant kategorisinin altında yer alan kadın deodorantları bölümünden piyasada yer alan tüm deodorant çeşitlerine ulaşabilir ve hızlıca satın alabilirsiniz.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?