Filtre
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/10  Ürün Sayısı:224 

Parfüm ve Edt Çeşitleri | Cosmetica

Kişisel bakım ve temizliğin tamamlayıcı ürünlerinden parfüm ve deodorant çeşitleri Cosmetica'da! Birçok ünlü kozmetik markasının stick ve roll-on ürünleri ile kolonya çeşitleri en uygun fiyat seçenekleriyle burada!

Latince kokulu duman anlamına gelen perfumum kelimesinden türetilen parfüm, oldukça eski zamanlardan bu yana insanlığın kullandığı ürünler arasında yer almaktadır. Mısır Firavunu Tutankhamon’un mezarından çıkan parfüm şişeleri, insanlar için güzel kokmanın ne kadar büyük önem taşıdığına kanıt niteliğindedir. Bu ürünün bir endüstri haline gelmesi ise 17. – 18. Yüzyıllar arasında Fransa’da gerçekleşmiştir.

Yüzlerce yıldır, insanların güzel kokmasını sağlamasının yanı sıra, tarzını yansıtan bu ürünler, günümüzde oldukça fazla marka tarafından üretilmektedir ve binlerce çeşide sahiptir. Her bütçeye ve tarza uygun koku seçmek, tek tıkla ulaşılabilir bir durum haline gelmiştir.

Parfüm Nasıl Kullanılmalıdır

Parfüm seçimi kadar, doğru kullanımı da kalıcılığını arttırmak için önemlidir. Gündüz ofiste, gece bir davette ya da sporda kullanılacak ürün birbirinden farklı olmakla birlikte, ten yapısına uygun ürün her zaman kullanıcı memnuniyeti yaratmaktadır.

Çiçek, sabun, meyve içerikli kokular, günün her saatinde kullanıma uygun olmaktadır. Ağır olmayan içerikleri nedeni ile çevrenizdeki kimseyi rahatsız etmeden, hafızalara kokunuzun kazınmasını bu şekilde sağlamanız oldukça kolay olacaktır. Oryantal, baharatlı ve odunsu kokular ise daha çok gecelerde ve özel günlerde tercih edilmektedir.

Bir diğer yandan Eau De Parfum, Eau De Toilette, Eau De Cologne, Eau De Fraiche kavramlarının ne anlama geldiğini bilmek ürün seçimi konusunda oldukça önemlidir. Bu isimler, sunulan ürünün kalıcılığı hakkında fikir sahibi olmanızı sağlamaktadır. Eau De Parfum yaklaşık olarak 8 saat kalıcılık sunarken, Eau De Fraiche 2 saatten az kalıcılık sağlamaktadır.

En Çok Tercih Edilen Parfüm Markaları

Kadın ve erkek kokularında, her yıl farklı markalar, kullanıcılarına yeni seriler sunarken, bir diğer yandan yıllar geçse de eskimeyen ve bir klasik haline gelen kokular da tercih edilebilmektedir.

En çok tercih edilen selective ürünler arasında, bayanlarda son yılların modası geçmeyen ürünü Lancome La Vie Est Belle Edp 75 Ml yer alırken, erkek selective ürünlerde ise Yves Saint Laurent La Nuit De L Homme Edp 100 Ml yılın en çok kullanılan ürünü olmaktadır.

Sitemizde yer alan tüm parfüm çeşitlerine, kategori ve fiyat aralığı seçerek ulaşabilir, ürünler hakkında detaylı bilgi alarak güvenilir alışveriş hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?