Saç Maskeleri

Filtre
Özellik Filtreleme
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/2  Ürün Sayısı:42 

Saçlarım ahenkle dans etsin istiyorum, diyenler burada mı? O zaman hemen saç bakımı tavsiyelerine başlayalım…

Saçlarınızdan memnun olabilirsiniz ve bunu korumak için belirli aralıklarla bakım uygulayabilirsiniz. Ya da tam tersi saçınızdan hiç memnun olmayabilirsiniz. Bu durumu düzeltmek için tavsiye arayışında olabilirsiniz.

Saçlarımız ve saç derimiz belirli dönemlerde bakıma ihtiyaç duyar. Saçlarınızın ihtiyacını karşılamazsanız daha belirgin ve şiddetli hasarlarla dikkatinizi mutlaka çekecektir.

Stres, hava kirliliği, güneş, deniz, kum ve kimyasal işlemler gibi durumlar saçlarımıza zarar verir. Belirli aralıklarla saç maskesi uygulayarak saçlarınızı onarabilir ya da güzelliğini koruyabilirsiniz.

Saç maskesi farklı bitkisel özütlerden ve faydalı yağların birleşiminden oluşur. Yaş ilerledikçe vücudun nemi azalır ve kuruluk hakim olur. Belirli periyotlarda saç maskesi yapmak saç derinizi nemlendirecek ve saçlarınızı kuruluktan koruyacaktır.

Cosmetica’da saç bakım ürünleri kategorisinden saç maskeleri bölümüne ulaşabilirsiniz. Güvenilir markaların yer aldığı kaliteli saç maskelerini bir tıkla satın alabilirsiniz.

Saç Maskesi Nedir?

Güzellik kavramı çok eskilere dayanır. Ve güzellik sorunları da çok eskilere dayanır. Geçmişte doğal içerikler kullanılarak problemler olabildiğince çözülmüş. Günümüzde de doğal içeriklerin işlenmesiyle oluşan ürünleri kullanarak saçlarımızı destekliyoruz.

Argan ve badem gibi bitki yağları… Keçi sütü ve keratin gibi protein içerikli bileşenler… Aloevera gibi bitki özleri… Güçlü kimyasalların yüksek dozlarda kullanılmadığı olabildiğince hafif içerikli ve kaliteli ürünler saçlarımızı onarmak için üretiliyor.

Saç Maskesini Aldık… Şimdi Nasıl Kullanacağız?

Her sorunun ve her ürünün kendi içinde farklılıkları olabilir pek tabii ama maske uygulamanın temel prensibi hepsinde aynıdır.

Farklı bir şey önerilmediği sürece genel süreç ilk saçların temizlenmesiyle (yıkanmasıyla) başlar. Saçlar yıkandıktan sonra son işlem olarak saç maskesi uygulanır. Nemli saçlara saç maskenizi uygulayabilirsiniz. Saç dibine ya da sadece saçın uçlarına… Bu yönlendirme ürününüzün açıklama kısmında yazacaktır. Saç maskesini saçınıza uyguladıktan sonra hafif masaj yaparak saçın maskeyi emmesini sağlayın. Bir süre (ambalajın üstünde yazan süreye uyunuz) beklettikten sonra ılık suyla saçınızı durulayın. Maskeden sonra tekrar şampuanlama yapmanız önerilmez.

Saç Maskesi Kullanımın Faydaları Nelerdir?

Saç sorunları arasında en popüler cevap kuru ve cansız görünmesi ile dökülme sorunudur. Bu tip sorunların önüne geçebilmek için uzmanlardan destek almak önemlidir. Ayrıca saç tipinize uygun maske bakımı da sürece destek olacaktır.

Keratin saç sağlığı için önemli bir proteindir. Bu sebeple saç bakım ürünlerinin hemen hemen hepsinde yer alır. Saç maskesi saçınızın gününü kurtarırken bir yandan saçınızın geleceğini de kurtarır. Düzenli kullanımında saç onarımı süreci devamlılık kazanır ve saçlarınız dün, bugün ve yarın gibi zaman kavramlarından etkilenmez hale gelir. Doğru tespit edilen saç sorunu, soruna uygun bir saç bakım maskesi ve doğru uygulamanın verdiği güç sihirle eş değerde olacaktır.

Saç maskesinin periyotları önemlidir. Bazı ürünleri gerektiğinden sık kullanmak fayda yerine zarar verecektir. Bu sebeple kararında kullanılması, ihtiyaç duyulduğu kadar uygulanması bize maksimum faydayı sağlayacaktır.

Yağ özlü saç maskeleri kuru saçlar için daha çok tercih edilir. Ya da yaşın ilerlemesiyle ortaya çıkan nem kayıpları için… Çok sık kullanıldığında saçta fazla yağlanma meydana gelebilir. Bu sebeple periyodunu tam olarak saçın ihtiyacına göre ayarlamak önemlidir.

Yazdan aylarından çıkan saçlar yıpranır. Havuz, deniz, kum ve güneş derken kıştan gelen saçlardan eser kalmaz. Onarıcı özelliği ön plana çıkan saç bakım ürünlerini kullanmak sorunu çözecektir.

Cosmetica’da saç maskeleri bölümünden tüm saç maskesi markalarına ulaşabilirsiniz. Elidor, Gliss, Loreal Paris, Pantene, Toni&Guy, Dieci ve daha fazla saç maskesi markasını tek tıkla Cosmetica’dan satın alabilirsiniz.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?