Yaşlanma Karşıtı Gündüz Kremler

Filtre
Özellik Filtreleme
Markalar
Fiyat Aralığı
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/2  Ürün Sayısı:27 

Araştırmalar gösteriyor ki yorgunluk, stres ve hava kirliliği cildimize iyi gelmiyor. Yaşımızla birlikte cildimizde doğal bir hücre yıkım süreci başlar. Olumsuz dış faktörler de sürece dahil olunca hücre yıkım süreci daha da hızlanır.

Hücre yıkımının neticesi ise daha yaşlı ve yorgun görünen bir cilttir. Yaşlı ve yorgun görüntünün altında koyu renk lekeler, ciltteki sıkılık kaybı ve kırışıklıklar yatar. En belirgin yaşlılık belirtileri ince çizgiler (ilk ince mimik çizgileri), ton eşitsizliği ve esneklik kaybı ile başlar. Tüm bu başlıkları tamamen yok etme imkanımız olmasa da uzun bir süre erteleyebiliriz. Bunun için cildinize ihtiyacı olan bileşeni vermek ve düzenli bir bakım ritüeline sahip olmak yetecektir.

Gece uykuda cildimiz hızlı bir şekilde yenilenir. Bu sebeple gece yaşlanma karşıtı kremler kullanmamız önemlidir. Ama gece başlattığımız bu etkiyi gündüz de desteklememiz önemlidir. Her şey bir bütündür ve beraberlik daha fazla güç getirir.


Gündüz ve Gece Kremlerinin Farkı Nedir?

Öncelikle başlamak için doğru soruyu soralım mı? Gündüz ve gece kremleri arasında fark var mı? Cevabımız koca bir evet… Gündüz kremi güneş ışınlarına karşı sizi korur… Cildimiz gün boyu çevresel bir sürü olumsuz şartla mücadele eder ve gündüz kremleri güçlü içerikleriyle bu sorunda size destek olur.

Cildimizin genç kalabilmesi için güneş koruması önemlidir. Sadece yaz aylarında değil tüm mevsimlerde cildimizi güneşten korumalıyız. Bu sebeple gündüz kremlerinin hepsinde UV ışınlarına karşı koruma formülü vardır. Güneşin zararlı ışınlarının bir kısmını emen veya yansıtan bir formülden bahsediyoruz. Böylelikle cildinizde lekeler oluşmaz ve sorunsuz cilt görüntünüz korunur.

Gündüz kremleri gece kremlerine göre daha hafif yapıda üretilir. Böylelikle daha çabuk cilt tarafından emilir ve makyaj altı ürünü olarak kullanılabilir. Hatta renkli BB kremlerle ya da CC kremlerle karıştırılarak da kullanılabilir. Bu durum gece kremleri için farklıdır. Uykuda cildimiz yenilenir ve buna destek olması için gece kremleri kullanırız. Gündüz kremlerine göre formülleri daha yoğundur. Gece kremleri glikolik, hyaluronik asit, LHA ve glikolik asit gibi yaşlanmaya savaş açan kuvvetli bileşenlerden oluşur. Makyaj bazı olarak kullanmadığımızdan dolayı yapıları daha kalındır. Bütün gece emilmesi için vakit vardır.


Gündüz Yaşlanma Karşıtı Krem Seçimi

Aslında kremi seçerken yaş faktörü en önemli başlık. Ama bazen cildimiz yaşımızdan genç ya da daha yaşlı olabilir. Bu sebeple cildinizi ve ihtiyacını iyi gözlemlemeniz önemli. Düzenli krem kullanımı dışında düzenli cilt bakımı da yaptırmanız önemlidir. Ama belli periyotlarda yaptırdığımız cilt bakımları asla tek başına yeterli olmaz. Bu sebeple gündüz ve gece kremleri ile cildi günlük olarakta desteklememiz size her zaman iyi gelecektir.

Gündüz kremlerini makyaj altı bazı olarak kullanabilirsiniz. Bunun dışında ilk mimik çizgileriniz için ya da daha derin çizgiler için yaşlanma karşıtı kremlerden faydalanabilirsiniz. Hemen hemen her markanın yaşlara ayrılmış krem formülleri vardır. Loreal Paris markasının yaş uzmanı krem serisinden +30 ila +50 yaş arası seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Cosmetica’da cilt bakım ürünleri kategorisi altında yer alan gündüz yaşlanma karşıtı krem bölümünden ihtiyacınız olan gündüz kremine ulaşabilirsiniz. Loreal Paris, Nivea, Diadermine, Sebamed ve Neutrogena markalarının çeşitlerini Cosmetica’dan hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.


Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?