Göz Aydınlatıcılar

Filtre
Özellik Filtreleme
Markalar
Yükleniyor..
Fiyat Aralığı
Yükleniyor..
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/1  Ürün Sayısı:6 

Yeteneklerimiz, başarılarımız, ürettiklerimiz yani özetle içinde bulunduğumuz dünyada algılanma biçimimiz kimlik oluşturmada hepimizin önem verdiği başlıklar. Bir kişiyi tanımaya öncelikle dış görünüşü yani fiziki özellikleriyle başlarız. Bakımlı mı, modayı takip ediyor mu, güzellik anlayışı ve hatta makyaj uygulamasına kadar inceleriz… Günün sonunda insanoğlu sosyal bir varlıktır ve hep iyi görünmek iyi hissetmek ister. İyi hissetmek için güzel görünme çabasında oluruz ve doğru uygulanan bir makyajın etkisi bu isteğimize oldukça hizmet eder.

Yüzümüzün ifadesini oluşturan öncelikli bölgemiz gözlerimizdir. Bu sebeple göz makyajı ya da göz makyajı için seçeceğimiz ürünler önemlidir. Makyajımıza dinamik bir enerji verecek bizi taze bir görüntüye kavuşturacak göz makyajı ürünlerini uygulamayı seviyoruz. Bu anlamda bizim en çok destek aldığımız ürünlerden bir tanesi göz aydınlatıcılarıdır. Yüzümüze güzel bir enerji kazandıran göz aydınlatıcılarına biraz daha yakından bakalım.

Göz Aydınlatıcısı Nedir?

Makyaj yaparken ön plana çıkarmak istediğimiz bölgelere daha ışıltılı ve aydınlık renkler kullanırız. Kapamak istediğimiz noktalara da tam tersi daha koyu ve ten rengine yakın ürünleri kullanmak sonuç vermektedir. Göz aydınlatıcıları bu sebeple ön plana çıkarmak istediğimiz gözlerimiz için kullandığımız bir ışık verici malzemedir. Tabii her zaman sosyal hayatımızda doğal olanın ve güzel görünenin peşinde olduğumuz için göz aydınlatıcıların miktarını ve uygulama şeklini iyi ayarlamak gerekir. Bir ürünün iyiliği kadar doğru uygulanması da önemli bir konudur.

Göz Aydınlatıcıları Gözün Neresine Uygulanır?

Aydınlatıcılar yüzün ön plana çıkmasını istediğimiz bölgelerde kendini gösterir. Göz aydınlatıcıları ıslak makyaj modasında da en çok kullanımı aktif ürünler arasındadır. Işıltı makyajın ıslaklık hissini artırır.

Yüz bölgesinde aydınlatıcılar elmacık kemikleri, dudak üstü ve çene bölgesinde daha çok kullanılır. Göz bölgesinde ise etkili makyaj için göz pınarına, çoğunlukla göz kapağının ortasına ve gösterişli bir göz makyajı için göz altına göz aydınlatıcısı sürülebilir. En güzel sonuç için ürün miktarının iyi ayarlanması önemlidir.

Göz Aydınlatıcıları Nasıl Sürülür?

Kendinize en uygun göz aydınlatıcısını seçtiniz ama yine de istediğiniz o muhteşem sonucu alamıyorsunuz. Ürünü de tam gönlünüze göre almıştınız oysaki… Bu tip durumlarda mutlaka uygulama hatası yaptığınızı söyleyebiliriz. Bir ürünün doğru seçilmesi kadar doğru uygulanması da önemlidir.

Göz aydınlatıcısını en çok tercih edilen göz kapağına sürerken sadece orta kısmına bir dokunuş gibi uygulayın. Göz kapağının sağlı ve sollu dış bölgelerine bu orta parlaklığı patlatacak bir tık daha koyu ürünler uygulayın. Göz pınarına uygulanan aydınlatıcısı ise oldukça ufak bir dokunuşla kendini göstermelidir. Fazla ürün bakışlarınızı olumsuz etkileyebilir. Ürünü kullanırken ellerinizi kullanabilirsiniz tabii hijyen kurallarına uymanız göz sağlığınız için önemlidir. Güzel bir göz farı fırçası ile de uygulama yapabilirsiniz. Bazı ürünlerin kendi fırçası vardır direk fırça yardımıyla da ürünü gözünüze uygulayabilirsiniz.

Göz Aydınlatıcısı Çeşitleri Nelerdir?

Göz aydınlatıcıları toz, krem, stick ve likit formlarda satışa sunulmaktadır. Ürünlerin seçimi renklerine, formlarına ve kullanım amacına göre yapılmalıdır. Makyaj çantanızda birden fazla göz aydınlatıcınızın olması göz makyajı konusunda sizi zenginleştirecektir.

Pastel markasının likit ve kendinden fırçalı birkaç tonda üretilen aydınlatıcılarını göz makyajınızda denemek isteyebilirsiniz. Stick aydınlatıcı formu için Maybelline New York markasına yönelebilirsiniz. Cecile markasının açıklı koyulu birlikteliği olan aydınlatıcısını inceleyebilirsiniz. Aradığınız tüm göz aydınlatıcı çeşitleri için Cosmetica’nın göz makyajı kategorisi altında yer alan göz aydınlatıcıları bölümüne uğrayabilirsiniz.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?