Göz Çevresi Nemlendirciler

Filtre
Özellik Filtreleme
Markalar
Yükleniyor..
Fiyat Aralığı
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/1  Ürün Sayısı:5 

İş ve sosyal hayatımızda insanlarla ilk sözsüz iletişimi gözlerimizle kurarız. Duygularımız ve sağlığımız hakkında fikir verirler. Bu sebeple bakımlı ve güzel durmaları bizim için önemlidir.

İnsan vücudunda en hassas deriye sahip yer çözün çevresidir. Yaşlanma, stres, yorgunluk, sık kilo alıp vermek ve bazı hastalıklar sonucunda göz çevremizde lekeler, çizgiler ve pürüzler oluşabilir.

Bakımlı, canlı, pürüzsüz ve parlak bir cilt için doğru bakım rutini oluşturmak önemlidir. Neden olduğumuzdan daha yorgun ve yaşlı duralım?

Neden Göz Çevresinin Bakımı Farklıdır?

Göz çevremizde yer alan deri daha ince ve hassastır. Bu sebeple cildimizin etkilendiği olumsuz şartlardan daha fazla etkilenir.  Göz makyajını çıkarırken, kaşırken, bilgisayar-tablet-telefon gibi teknolojik aletlerin ekranlarına bakarken, güneş ışınlarına karşı ve yaşlanmanın etkisiyle elastikiyetini daha çabuk kaybeder. Genelde yüzümüzde ilk kırışıklıklar göz çevresinde başlar. Özellikle fazla mimik kullanan biriyseniz göz çevrenizde erken yaşta çizgiler oluşacaktır. İşte tüm bu sebeplerden dolayı göz çevresindeki ince deriye daha fazla dikkat etmeliyiz. Göz çevresi için üretilen özel bakım kremlerden kullanmak iyi görünmemiz için faydalı olacaktır.

Göz Bakımında Nelere Dikkat Edelim?

Hassas göz çevresi için dikkatli ve temkinli davranmak gereklidir. Cildinizin ihtiyacına yönelik doğru özellikte ürün seçimi bu aşamada önemli bir başlıktır. Yaşınıza, cilt tipinize ve probleminize göre ürününüzü seçebilirsiniz. Göz çevresi bakımına sorunlar oluşmadan önce başlayabilirsiniz. Bazı sorunları oluşmadan engellemek oluştuktan sonra çözmekten daha kolay olur. Gece yatmadan önce mutlaka göz makyajınızı uygun bir ürünle çıkarın. Sabahları ve geceleri gözlerinizi temizleyip uygun bir nemlendirici ile göz altınızı ve göz kapağınızı nemlendiriniz. Kremin kirpik diplerine fazla miktarda gelmemesine dikkat edin.

Cildimize kullandığımız genel nemlendirici kremlerini göz altına sürmemeliyiz. İçlerinde bulunan karışımlar ince deriye hasar verebilir. Nemlendirmenin aksine deriyi kusurlu hale getirebilir.

En Popüler Göz Çevresi Sorunları Nelerdir?

Teknolojinin gelişmesi ile artan ekran tüketimi en çok cildimize olumsuz etki bırakmaktadır. İnce deri yapısıyla göz altımız bu durumdan fazlasıyla nasibini alır. Bu sebeple erken yaşlarda gözlerin yorgun görünümü, derinin ışıltısında azalmalar ve ince çizgilerin oluşması sık yaşanan sorunlar arasındadır.

Yaşadığımız hayatın getirilerine göre göz çevresindeki problemler her kişide farklılaşmaktadır. Göz altının kararması ya da morarması, yüz mimiklerinin getirisi olan kaz ayakları, göz altı torbaları, elastikiyetini kaybeden derinin düşmesi…

Göz Çevresi Nemlendiricisi Nasıl Seçilir?

Öncelikle göz çevresini nemlendirmek çok önemlidir. Bu sebeple ürün seçerken ilk  nemlendirici oranına bakabilirsiniz. Daha sonra kaydı duyduğunuz soruna yönelik çözüm sunabilen bir ürüne yönelebilirsiniz.

Çevrenizde başka kişilere iyi gelen ürünlerden ziyade tamamen kendinize odaklandığınız ve ihtiyacınıza yönelik seçtiğiniz kremlerden sonuç alabilirsiniz.

Göz çevresi kırışıklıkları için bir çözüm arıyorsanız kırışıklık giderici özelliği baskın olan ürünleri incelemelisiniz. Göz altında kuruluk şikayetiniz varsa nemlendirici özelliği yoğun olan ürünlere yönelmelisiniz. Bu sorununuz için Cosmetica’da göz çevresi nemlendiricileri bölümünden Loreal Paris Mucizevi Yağ ürününü satın alabilirsiniz. Arı sütü, protein, lipid ve vitaminler içeren ürün içeriği ile beklediğiniz yoğun nemi göz çevrenize yaşatacaktır.

Cosmetica’da cilt bakım ürünleri kategorisinden göz çevresi nemlendiricileri bölümünden hassas göz çevreniz için üretilmiş ürünlere ulaşabilirsiniz. Loreal, Nivea, Neutrogena ve daha fazla markayı göz çevrenizin bakımı için değerlendirebilirsiniz. Beğendiğiniz ürünü hemen satın alabilirsiniz.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?