Bayan Stickler

Filtre
Özellik Filtreleme
Markalar
DoveDove(1)
Yükleniyor..
Fiyat Aralığı
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/1  Ürün Sayısı:10 

Kuru olma hissini seven herkesin tercih ettiği bir üründür stick deodorantlar. Temizlik hissini gün boyu yaşamak için ihtiyaç duyduğumuz kişisel bakım ürünlerinden biri olan stick deodorantların kadınlar için özel üretilen çok fazla çeşidi var.

Özellikle spor yapan kadınların koltuk altı terlemeleri için deodorant çeşitlerinden stick formunu seçtiğini biliyoruz. Ya da ıslaklık hissini koltuk altında sevmeyen kadınlar stick deodorant kullanmayı istiyor.

Deodorantlar sprey, roll-on ve stick formlarında satılıyor. Kadınlara ve erkeklere özel üretilen çeşitleri mevcut. Bir de unisex kullanıma uygun ürünler de raflarda.

Koltuk Altı Stick Deodorant Nedir?

Stick deodorantlar, koltuk altı terleme ve terle birlikte oluşan koku yayılımın önüne geçilmesi için geliştiren kişisel bakım ürünüdür. Stick deodorantlar, deodorant çeşitleri arasında kuru forma sahip tek deodoranttır. Genelde spor yapan kadınların tercih ettiği bir deodorant çeşididir. Kullanımı pratiktir ve çantada kolay taşınır. Kuru formda olması seyahat sırasında ürünün taşınmasını kolaylaştıran bir özelliktir. Kadınlara özel üretilen çeşitlerinde, koltuk altı kararmalarına yönelik çeşitleri olan stick deodorantların özel özlerle birleştirilmiş hoş kokulu alternatifleri de mevcuttur.

Kadın Stick Deodorantların Erkek Stick Deodorantlardan Ayıran Özelliği Nedir?

Erkeklere özel üretilen stick deodorantları kadınlar kullanamaz diye bir kural yoktur. Ama üzerinde “men” yazan bir ürünü bir kadın neden kullanmak istesin ki? Bu konunun duygusal yani psikolojik tarafı bir de ürünün erkeklerin ihtiyacına yönelik üretilen çeşitleri var. Tıraş sonrası koltuk altı stick deodorant bu konuya en güzel örnek verilecek bir ürün çeşididir. Bir de erkekler için üretilen stick deodorantların kokuları kadınlara yönelik değildir.

Özel durumlar dışında genellemeye bakarsak yapılan gözlemler sonucu kadınların erkeklerden daha az terlediği ortaya çıkıyor. Bunun sebebi olarak ise hormon farklılıkları ortaya konuluyor. Bir araştırmada erkeklere östrojen yani kadın hormonu enjekte ediliyor ve erkeklerin daha az terlediği gözleniyor.

Stick Deodorantlarla Roll-On Deodorantlar Arasındaki Fark Nedir?

Roll-on deodorantlarla stick deodorantların görüntüsü birbirine benzer. Bu sebeple çoğu tüketici bu iki ürünü sıklıkla karıştırır. Aslında aralarında basit bir fark vardır, stick ürünler kurudur roll-on ürünler ıslaktır. Stick ürünler ruj gibi yükselip alçalarak uygulaması yapılır, roll-on ürünlerin dönen bilyeleri içindeki jeli koltuk altına aktarır. Koltuk altı daha hassas olan kişiler daha çok roll-on ürününü tercih ederler, ıslaklık hissini sevmeyen kişiler ise stick ürününü tercih ederler.

Stick Deodorantlarla Kuruluk Hissi Nasıl Oluşur?

Gün içinde terleme iki şekilde gerçekleşerek gündemimize girer. Aktivite yani vücut hızımızın sonucunda terleriz bir de psikolojik nedenler sonucunda terleriz. Ter yapısında su ve tuz bulunur. Aslında terin kendisi koku üretmez. Terleme sonucunda kapalı alanda bakteriler oluşur ve bu bakteri oluşumu koku yayılmasına neden olur. Temiz cilde uyguladığınız stick deodorant derinizin üstünde bir tabaka oluşturur ve koltuk altınızda ıslaklık hissetmezsiniz. Ayrıca terin neden olduğu bakteri oluşumunun da önüne geçerek koku oluşumunu engeller.

Kadın Stick Deodorant Çeşitleri Nelerdir?

Kadınlar için üretilen stick deodorantlar terleme ve koltuk altı kokusu gibi sorunların önüne geçerken bir yandan da cilde bakım uygular. Koltuk altı kararmaların önüne geçen stick deodorantlar ve değerli özlerle harmanlanmış stick deodorantlar gün boyu size temizlik hissini yaşatır.

Kendinize ya da sevdiklerinize stick deodorant almak istiyorsanız Cosmetica’nın deodorantlar kategorisi altında yer alan kadın stickler bölümüne bakabilirsiniz.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?