Vitaminler

Filtre
Özellik Filtreleme
Markalar
VoopVoop(14)
Yükleniyor..
Fiyat Aralığı
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/1  Ürün Sayısı:17 

Sağlıklı yaşamak ve sağlıkla yaş almak isteriz. Biyolojimizin en temel güdüsü hayatta kalmaktır. Bu sebeple ihtiyacımız olana yöneliriz. Bunların başında da sağlığımızı koruma çabası gelir. İyi bir uyku düzeni, hareketli yaşam, doğal beslenme sağlıklı yaşamanın temellerini oluşturur.


Günlük iş ritmimizin artması, mevsimsel geçişler, hastalık dönemleri ve yaşın ilerlemesi gibi durumlarda yukarıda bahsettiğimiz temelleri desteklemek için ek takviyeler alamız gerekir. Bu ek takviyelerin başında da vitaminler gelmektedir.


Vitamin ve mineral kaynakları aslında yemeklerdir. Ama bazı özel durumların oluşması sonucu ek takviyeler almamız gerekir. Örneğin grip olduğumuzda daha çabuk toparlamak için C vitamini tüketebiliriz.


Vitaminler, insanın hayatını sürdürebilmesi için gerekli olan organik bileşiklerdir. İnsan bedeni yeterince vitamin üretmez. Bazı vitaminler ise hiç üretilmez. Bu sebeple yemek yoluyla ya da ek takviyelerle vitamin ve mineral ihtiyacımızı karşılarız. Örneğin D vitamini alabilmemiz için güneşe ihtiyaç duyarız. Doğru bir şekilde güneşlendiğimizde vücudumuz D vitamini sentezleyebilir. D vitamini eksik olan kişiler kapsül formunu tüketmelidir.


İhtiyaç duyduğumuz her vitamin ve mineral oranı farklıdır. Bunun miktarlarını tespit edebilmek için kan testi yaptırmamız gereklidir. Çıkan sonuçlara göre gerekli takviyeleri almamız vücudumuzun fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için önemlidir.
Güzel bir cilt, saç, tırnak, kaş ve kirpiklere sahip olmak istiyorsak vitamin ve mineral dengemizin yerinde olması çok önemlidir. Bazı vitaminlerin eksiklikleri cildimize ve saçımıza yansımaktadır. Cosmetica’nın sağlık ürünleri kategorisinde ihtiyaç duyduğunuz vitamin ve minerallere ulaşabilirsiniz. Tavsiye edildiği periyotlarda ve miktarlarda tüketildiğinde sağlığınızı destekleyecektir. Cosmetica’nın vitamin ve mineral ürünlerinden kullanarak günlük yaşam kalitenizi artırabilir ve kendinize iyi bakmanın gücünü hissedebilirsiniz.


Vitamin Çeşitleri
Toplamda bilinen 13 çeşit vitamin vardır. Suda çözünen ve yağda çözünen olmak üzere temelde iki çeşit vitamin türü vardır. Vücutta depolanma huyları farklıdır. Mesela yağda çözünen türü insan vücudunda daha kolay depolanırken suda çözünenler biraz daha zor depolanır. Doğal gıdalardan vitamin ve mineral eksikliklerini temin etmek en ideal yoldur. Ama bazen ek takviye almak gerekir ve uzmanlar vitaminlerin kapsül formunu kullanmanızı önerebilir.


A, D, K ve E gurubu vitaminler yağda çözünürlerken B ve C vitamini grupları suda çözünürler. 
Yağda çözünen vitaminler vücutta daha kolay depolanırlar. Bağışıklık sistemi, kemik-kas sistemi, gözün görme yetisi, cilt gibi vücudumuzun farklı yapılarında görev alırlar.


Suda çözünen vitaminler vücutta depolanması için suda çözünmeleri gereklidir. Bu tip vitaminlerin fazlasını vücut depolamaz ve böbrekler aracılığıyla dışarı atılır. Doğrudan kanda emildikleri için vücudun enerji oluşumunda görev alırlar. Enerjiyle paralel olan halsizlik, az hareket etme isteği gibi durumların giderilmesinde yardımcı olurlar. Ayrıca yeni hücre oluşumuna büyük oranda destek verirler.


Vücudun dengeli vitamin ve mineral oranına sahip olması salgın hastalıklara karşı savaşmamız adına büyük önem taşır.


Fazla Vitamin Alımı
Her konuda olduğu gibi vitamin ve mineral tüketiminin miktarı ve periyotları ihtiyaca göre planlanmalıdır. Örneğin C vitamini günde bir kere, bir adet içilir. Kapsüllerde yer alan miktar günlük ihtiyaca göre belirlenmiştir. Hasta olduğumuzda çok fazla C vitamini içersek daha hızlı iyileşiriz düşüncesi gerçekçi değildir. C vitamini suda çözünen bir vitamin grubu olduğu için vücutta depolanmayacak fazlası hızlı bir şekilde böbrekler aracılığı ile atılacaktır.


Suda çözünen vitaminler vücuttan hızlı bir şekilde atılırken yağda çözünen vitaminlerde sistem farklı işler. Vücuttan atılımı kolay olmayacaktır ve depolanacaktır. İhtiyaçtan fazla depolan vitaminler çeşitli sorunlara yol açabilir ve tehlikelidir.


Vitamin Takviyesi Almak Ne Kadar Önemli?
Sağlıklı ve düzenli bir hayatınız varsa vücudunuzun fonksiyonlarını yerine getirmede ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri alıyorsunuz demektir. Özel bir durum oluştuğunda doktorunuza danışarak vitamin desteği almanız vücut fonksiyonlarınızın aksamaması için önemlidir.
Cosmetica’nın sağlık ürünleri kategorisinde ihtiyaç duyduğunuz vitamin ve minerallere ulaşabilirsiniz. Tüm vitamin ve mineraller tek tık uzağınızda. Hemen satın alabilirsiniz.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?