Deodorant

Filtre
Özellik Filtreleme
Fiyat Aralığı
Yükleniyor..
SEÇİMLER
15 Ürün
Markalar
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/1  Ürün Sayısı:15 

İnsan oğluna doğduğu ilk an verilen hediye nedir? Tabii ki nefes almak. İşte günümüzde bu nefesi en rahat ve en güzel şekilde alabilmemiz için güzel kokulara ihtiyaç duyarız. Güzel koku kavramı herkese göre değişse de kötü koku kavramı herkes tarafından aynı oyu alır.

Yoğun geçen bir günün ardından ya da sabah güne başlarken tercih ettiğimiz arınma ise duş almaktır. Bu arınma hissini gün boyu devam ettirmek için bazı ürünlere ihtiyaç duyarız. Bakım yapan etkili formülü ve tüm gün sergilediği yüksek performansla deodorantlar hayatımızın baş ucunda yerini alıyor.

Dünyanın bildiği markaların ürettiği özel içerikli deodorantlar erkekler, kadınlar için ayrı ayrı üretilmektedir. Bazı çeşitler ise unisex kullanımına uygundur. Kötü kokunun oluşumunu önlemek için duş aldıktan sonra koltuk altına uyguladığımız deodorantlar ayrıca cildinize bakım da sağlamaktadır.

Deodorant Nedir?

Gün içinde temiz ve ferah hissimizi kaybetmeye başlarız. Tabii duştan çıktıktan sonra deodorant kullanmışsak durum değişecektir.

Günlük tempomuzun içinde terleriz ve istemediğimiz kokular yaymaya başlarız. Özellikle koltuk altı için bu durumu değiştirmek mümkün. Deodorantların içinde yer alan bileşenler ter bezlerinin üzerine yerleşir ve salınan ter miktarını azaltır. Ayrıca deodorantların içinde yer alan vitamin ve mineraller cilde bakım yapar.

Deodorant Çeşitleri Nedir?

Ne tür deodorant kullanmanız gerektiğine karar vermeniz gerekiyor. Tabii karar vermeden önce piyasada ne tür çeşitler var bir göz atalım.

Deodorantlar sadece kadınların kullandığı bir şey gibi yansısa da günümüzde erkekler de deodorantların avantajlı dünyasında. Özellikle bazı markalar kadınlardan çok erkekleri şımartmanın peşinde diyebiliriz. Dove markasının koltuk altı tıraşından sonra kullanıma uygun ürünü… Axe markasının yenilesi kokuları… Adidas, Slazenger ve 8x4 markalarını da sayacak olursak erkeklerin deodorant piyasasında olduğunu ve kadınlardan çok onların şımartıldığını kanıtlayabiliriz.

Ama ne olursa olsun kadınlar bu tahtı kolay kolay terk etmeyecek gibi duruyor. Dove markasının koltuk altı kararmalarını engelleyici Even Tone çeşidi, 8x4 markasının yeni “No” serisi, hassas ciltler için Sebamed çeşitleri, Garnier markasısın mineral bileşenli ve yüksek performanslı çeşitleriyle kadınlar için de hala deodorant dünyasında önemli bir yer olduğunu söyleyebiliriz.

Bir de aynı ürünü kullanmak isteyen çiftlerimiz olacaktı burada bir yerlerde… Onlar içinde bir dilim pasta var desek. Unisex kullanıma uygun Hidro Fugal ve Sebamed markalarının çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Deodorant Kullanımı

Her ürünün kullanma şekli vardır ve bu üründen maksimum fayda sağlamanın en ideal yoludur. Deodorant her zaman temiz cilde uygulanmalıdır. Terlemiş cildinize deodorantı uygularsanız sonuç iyiden çok kötü yönde ilerler. Bu sebeple her duştan sonra deodorant kullanmanızı tavsiye ederiz.

Deodorantı çalkalayınız, doğru mesafeyi ayarlayın ve son olarak kısa bir püskürtme ile uygulamayı tamamlayınız. Deodorantları kıyafetlerinize değil direk cildinize uygulayınız.

Güzel kokularından dolayı parfümle karıştırılan deodorantların farklarına göz atalım istedik. Parfümler sadece güzel kokmak için üretilirken deodorantlar ise kötü kokan kokuları bastırmak için üretilir.

Parfüm çıplak tene ve kıyafetlerin üstüne uygulanabilirken deodorantlar sadece koltuk altına uygulanır.

Parfümlerin koku verme süreleri deodorantlara göre çok daha fazladır. Esans oranlarında da farklılıklar gözlemliyoruz. Parfümlerde ortalama yüzde 22 öz bulunurken deodorantlarda ortalama yüzde 2 civarında öz bulunmaktadır.

She, Fa, Emotion, Cecile, Bellissima, Blade, Caldion ve daha fazla markanın çeşidine Cosmetica’da yer alan deodorant kategorisinden ulaşabilirsiniz. İhtiyaçlarınız gibi deodorant çeşitleriniz de değişebilir. Değişime kulak verin ve her seferinde ihtiyaç duyduğunuz deodorant için Cosmetica’nın deodorant kategorisine göz atın.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?