Oje

Filtre
Özellik Filtreleme
Markalar
FlormarFlormar(126)
MaraMara(31)
NoteNote(60)
PastelPastel(138)
Yükleniyor..
Fiyat Aralığı
Yükleniyor..
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/26  Ürün Sayısı:624 

Oje deyince aklımıza ilk gelen şey renktir. Hatta çok fazla renktir… Emek emek sürdüğümüz o ojenin motivasyonu gün boyu sürer gider. Tırnak bakımı kişisel görünüşümüz hakkında çok fazla fikir verir. Bu sebeple biz de güzel tırnakların olmazsa olmazı ojeler hakkında sizin için bilgi topladık.

Ojenin Varlığı Çağlar Öncesine Dayanıyor!

Ojenin tarihi Babil dönemine kadar uzanıyor… İlk ojenin keşfi ise Nil kıyısında bir çiftçinin eline ağaçtan reçine sürülmesiyle başlıyor. Reçineli elleriyle iş yaptığında ellerinin korunduğunu fark ediyor ve bu durumu karısıyla paylaşıyor. Karısı da reçineyi kırılan tırnakları için kullanıyor. Saraylı kadınlar bu durumdan haberdar olunca hemen simyacılara kullanabilecekleri bir tırnak koruyucusu yaptırıyorlar. Böylelikle oje asillerin sembolü oluyor. Zaman ilerledi ve Çin’de de oje kullanımı başladı. Çin’de de soylu kadınlar oje kullanıyordu. Çin’de oje balmumu, yumurta akı ve çiçek yapraklarının karışımından hazırlanıyordu. Ayrıca tırnak motifleri ve şekilli tırnakların ortaya çıkması da bu döneme denk geliyor. Ojenin günümüzdeki hali ise New York’ta yaşayan Helen Neushaefer tarafından tesadüfen geliştiriliyor.

Oje Sürmenin Püf Noktası

Her dönemin tırnak modası farklılaşıyor. Tırnakların boyu, törpülenme şekli ve ojelerle uygulanan teknikler sürekli değişiyor ve gelişiyor. Her dönem popüler olan oje uygulaması ise French manikürdür. Normalde rakı beyazı ve beyaz renk oje ile yapılan French uygulaması günümüzde uçlara sürülen farklı renklerdeki ojelerle de yapılıyor. Çeşitli yapışkanlar ya da ince oje fırçaları ile yapılan resim çalışmaları tırnakları çok marjinal bir hale getiriyor.

Herkesin bildiği üzere en güzel makyaj bakımlı cilt üstünde durandır. Bu durum tırnaklar içinde geçerlidir. Bakımlı tırnaklarda oje uygulaması her zaman en iyi sonucu verir. Bu sebeple oje sürmeden önce mutlaka tırnaklarınıza bakım uygulayın. Ojeyi kullanmadan önce iki elinizin arasında ojeyi hareket ettirerek karışmasını sağlayın. Ojenizi her zaman olabildiğince az fırça darbesiyle sürün. Oje sürdükten sonra mutlaka bir süre ellerinizi kullanmayın.

Oje Bozulmadan Daha Hızlı Nasıl Kurur?

Oje oldukça emek isteyen bir uygulamadır. Bu sebeple bozulmasını asla istemeyiz. “Tırnağım kırıldı” söylemi oldukça popülerdir ve onun hemen arkasından “ojem bozuldu” söylemi takip eder. Bu sebeple oje sürdükten sonra kurutmak için oje kurutuculardan destek alabilirsiniz. O an bir oje kurutucunuz yoksa ellerinizi soğuk suya tutarak ojenizi daha hızlı kurutabilirsiniz. Son olarak da daha hızlı kuruyan renkli ojeleri koleksiyonunuza katabilirsiniz.

Hangi Renk Oje Sürmeliyim?

Sonsuz renk seçeneği olan ojenin sizi zor duruma düşürdüğünü biliyoruz. Seçeneğin çok olması sizi kararsız bırakabilir. Bazı oje renkleri klasiktir. Açık kırmızılar her zaman yaz aylarında daha çok tercih ediliyor. Rakı beyazı ya da ten rengi oje renkleri ise doğal görünümün ayrılmaz parçasıdır. İddialı geceler için parıltılı ojeleri tercih edebilirsiniz. Herkesin marjinal bir tarafı vardır ve bunu bazen dışa vurmak ister. Bu konuda da ojelerden yardım alabilirsiniz. Çılgın maviler, neon renkler ve siyah tırnaklar tercih edebileceğiniz bazı farklı renkler arasındadır. Bordo da her zaman her ortama uyum sağlayacak bir renktir.

Tüm Oje Renkleri Cosmetica’da!

Cosmetica’da makyaj kategorisi altında yer alan oje bölümünden Flormar, Golden Rose, Pastel, Pretty, Cecile ve daha fazla markanın oje çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Ojenin sonsuz renk seçeneklerinden istediğiniz kadar satın alabilirsiniz. Bizce tüm renklere sahip olmayı hakkediyorsunuz.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?