Highlighter

Filtre
Özellik Filtreleme
Markalar
NoteNote(3)
Yükleniyor..
Fiyat Aralığı
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/2  Ürün Sayısı:29 

İnsan oğlu parıltının her anlamını sever. Sade olmayı sevenler yok mu? Vardır tabii. Ama unutmayın sade olmanın bile bir parıltısı vardır. Daha çok profesyonel makyaj uygulamalarında gördüğümüz highlighter ürünlerini artık kendimizde yüzümüze kolaylıkla uygulayabiliyoruz.

Highlighter Nedir?

Higlighter, yüzün yüksek yerlerine ışıltı oluşturmak için kullanılan bir makyaj ürünüdür. Farklı tonlarda ve farklı formlarda highlighter ürünleri vardır. Sıvı, stick, kalem ve pudra formunda aydınlatıcılar piyasada mevcuttur.

Neden Highlighter Kullanmalıyız?

Highlighter, fresh bir görüntü için günün her saatinde makyajınıza ekleyebileceğiniz bir üründür. Popüler makyaj tarzı olan ıslak makyajuygulamasında kullanılır. Ama siz en hafif makyajınızda bile yüzünüzün hatlarını belirginleştirmek ya da tam tersi kusurlarınızı kapamak için kullanabilirsiniz. Her cilt tipi için uygulanabilir bir makyaj ürünüdür.

Günlük makyajınızda ya da en özel gününüz için hazırlanırken highlighter ürünlerini kullanabilirsiniz. Cosmetica’da yüz kategorisi altında tüm highlighter markalarına ulaşabilirsiniz.

Makyajın son demlerinde kullanılan highlighter ürünlerini seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Highlighter ürünlerini seçerken çeşitlerine ve formlarını iyi bilmek gerekiyor. Mutlaka ürünleri ve kullanım şekillerini bilerek ürünü satın alın. Highlighter ürünleri birçok formda kullanıcısına sunuluyor. Formu ne olursa olsun pigmenti, kalıcılığı ya da yoğunluğu fark etmiyor. Bu makyaj ürününde dikkat etmeniz gereken şey formundan ziyade kullanım şeklidir.

Toz halde ve kompakt formunda olan aydınlatıcılar gölgelendirme işlemlerinde özellikle tercih ediliyor. Ürün paletlere sıkıştırılarak yerleştiriliyor. Tek ürünün içinde farklı renklerin bulunduğu paletlerden de tercih edebilirsiniz. Bu tarz bir ürün arayışı içindeyseniz Rimmel markasının ürünlerini inceleyebilirsiniz.Güzel bir yaz akşamı için ise Cecile markasının keçi sütlü aydınlatıcılarını tercih edebilirsiniz.

Sıvı formunda olan aydınlatıcılar için Loreal Paris markasının Hindistan cevizi yağı içeren özel formüllü ürününü tavsiye ederiz. Cildinizi derinlemesine nemlendirir ve kolay uygulama avantajı sağlar. Ya da metalik yansımanın ilk defa kullanıldığı Maybelline New York markasının ürün çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Stick formundaki aydınlatıcılar ise direk parmak yardımıyla yüzünüze uygulayabileceğiniz bir üründür. Ama ortak kullanılan stick aydınlatıcılarıhijyen açısından  bir aparat yardımıyla yüzünüze uygulamanızı tavsiye ederiz. Stick formundaki aydınlatıcılar için Loreal Paris markasının ürünlerini satın alabilirsiniz.

Makyajınızda daha detaylı uygulamalar yapmak ya da daha dar alanları aydınlatmak isterseniz de kalem formundaki aydınlatıcıları tercih edebilirsiniz.  Özellikle gözleriniz için Golden Rose markasının kalem aydınlatıcı ürününü kullanabilirsiniz.

Highlighter Uygulanan Bölgeler

Kullanacağınız aydınlatıcının formuna göre uygulama aracınız değişebilir. Sıvı formunda olan aydınlatıcılar için farklı aplikatörler vardır. Pudra ya da stick formunda olan aydınlatıcılar için parmaklarınızı kullanabilirsiniz. Kalem formunda olanlar için ise ürünün kendi yeterli olacaktır. Nasıl süreceğiz, kısmını detaylandırdığımıza göre nerelere süreceğiz, kısmına geçebiliriz.

Yüz makyajınızın son adımlarından biridir aydınlatıcılar. Yüzünüzde bulunan tüm yüksekliklere aydınlatıcı uygulayabilirsiniz. Kaş altı, dudak üstü, çene uzantısı, burun ucu ve en bilinen uygulama yeri olan elmacık kemiklerine… Işığın yansıdığı yer her zaman ön plana çıkar. Karşı göz ışığın olduğu yeri daha önce görür. Bu sebeple kaşların altına sürülen aydınlatıcı kaşları daha kalkık elmacık kemiklerine sürülen aydınlatıcı ise de yüzü daha kemikli gösterecektir.

Aydınlatıcınızı istediğiniz bölgeye sürüp yayılmasını ufak dokunuşlarla sağlayabilirsiniz. Arzu ederseniz sıvı aydınlatıcınızı fondöteninizle karıştırarak renklendirebilirsiniz.

Tüm highlighter ürünlerini bütün çeşitleriyle Cosmetica’dan satın alabilirsiniz. Işıltılı günlerde kullanmanızı dileriz…

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?