Dudak Koruyucular

Filtre
Özellik Filtreleme
Markalar
Fiyat Aralığı
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/2  Ürün Sayısı:28 

Sağlıklı ve güzel bir cilt için neme ihtiyaç duyarız. Cildimize nem desteği verirken dudaklarımızı da es geçmememiz gerekiyor. Dudaklarımız da neme ihtiyaç duyan bölgeler arasındadır.

Görünüşümüzü tamamlayan bir gülümseme ile hayat bizce daha güzel. Tabii dudakların bakımlı olması şartının baki kalması durumunda… Dudaklar en az göz altı kadar hassas bir yapıya sahiptir. Oldukça ince bir deriyle kaplıdır ve bu sebeple narindir.

Dudak Bakımı İçin Birkaç Püf Nokta

Dudaklarımızda bulunan oldukça duyarlı sinir uçları yardımıyla gıdaları algılarız. Bu sebeple  sağlığımız içinde dudak bakımı yapmamız gerekiyor. Dudaklarımız çeşitli nedenlerden dolayı kuruyabilir, çatlayabilir ya da dudak çerçevesinin yapısı bozulabilir… Dudaklar için geliştirilen özel koruyucularla tüm sorunların önüne geçebilirsiniz.

Dudak koruyucularla birlikte sıvı alımı,kaliteli makyaj ürünü kullanmak ve sağlıklı beslenmek güzel görünmek için önemli başlıklardır.

Dudaklarımız Neden Kurur?

Açık havanın olumsuz koşulları, nemsiz ve kapalı kış ortamları, güneş, soğuk, yetersiz sıvı tüketimi, yaşın ilerlemesi, ateşli hastalık, üzüntü, korku ve sağlıksız beslenme dudaklarımızın sağlığını bozar. Dudakların sürekli kuruması ve buna bağlı olarak dilimizle dudakları ıslatma (yalama) refleksi de gelişerek bir tik haline dönüşebilir. Tüm bu olumsuz şartlar oluştuğunda durumu umursamazsak dudaklarımız çatlayabilir ve enfeksiyona açık bir hale gelebilir. Bahsi geçen şartlardan biri oluştuğunda dudaklarımıza ikinci bir deri gibi kaplayacak dudak koruyucularını kullanabiliriz.

Güzel Dudaklara Nasıl Kavuşurum?

Kurumuş, cansız ve bakımsız duran dudaklara sahipseniz birkaç adımla bu durumdan kurtulabilir ve görüntünüzü güzel dudaklarla tamamlayabilirsiniz. Öncelikle belirli periyodlarda dudaklarınıza peeling uygulayabilirsiniz. Ölü deri her zaman kullandığınız bakım ürünlerinin etkisi azaltır. Bu sebeple peeling cilde bakım yapmadan önce uygulanması gereken bir bakım çeşididir. Son zamanlarda dudaklarınız kuruyorsa nemlendirmek için dudak bakım ürünlerinden birini kullanabilirsiniz. Bir de bol sıvı tüketmeyi unutmayın. Dudaklarınızı renklendirmek için renkli lip balm ürünlerini kullanabilirsiniz. Ya da rujunuzu sürmeden önce dudak bakım kreminizi dudaklarınıza uygulayabilirsiniz.

Dudaklar çok kuruduğunda, ısırılarak derisi koparıldığında ya da ani duygu değişimlerinde çatlayabilir. Çatlak dudaklar yaşam kalitenizi düşürdüğü gibi güzelliğinize de gölge düşürecek bir durumdur. Yoğun ve düzenli bir bakım uygulayarak bu durumdan çıkabilirsiniz. Tedavi edici ve yoğun nemlendirme özelliği olan ürünlere yönelmek bu dönem için uygun olacaktır. Belirli aralıklarla ürününüzü dudağınıza uygulayın ve düzenli kullanmaya özen gösterin. İyileşme gerçekleştikten sonra da daha içeriği hafif bir ürünle sürece devam edebilirsiniz. Özellikle hava değişimin ani olduğu zamanlarda dudaklarınızı düzenli bir şekilde nemlendirmeyi unutmayın.

Rujlarla Yarışan Renkli Dudak Koruyucular!

Herkesin dudak zemini farklı bir tondadır. Bu sebeple kullanılan ürünlerde farklı sonuçlar verir. Günümüzde makyaj modası daha doğal ve daha sade bir çizgide ilerliyor. Bu modaya en uygun dudaklar için hafif renk veren ve dudaklarınızı bakımlı gösteren lip balm ürünleri tercih edebilirsiniz.

Dudak Koruyucu Çeşitleri Nelerdir?

Siveno markasının doğal ve ballı seçeneğini dudaklarınızın bakımı için tercih edebilirsiniz. Bal her zaman güzellik reçetelerinde yer alır ve dudak bakımınızda da oldukça etki yaratacak diyebiliriz.

Herbal Science markasının ise dudak bakım yağını deneyimleyebilirsiniz. Ürün dudaklarınıza kusursuz bakım yaparken ayrıca daha da dolgun görünmesini sağlıyor.

Şeftali, çilek, vanilya, kiraz vb. gibi aromatik tatlara sahip dudak kremleri için Nivea markasını inceleyebilirsiniz. Özellikle pleeling etkili kuşburnu çeşidini tavsiye ediyoruz. Dudaklarınız ve siz bu ürüne bayılacaksınız.

Bepanthol, Golden Rose, Le Petit Marseillais, Neutrogena ve daha fazla markanın dudak koruyucu ürünlerine ulaşabilmek için Cosmetica’nın makyaj kategorisi altında yer alan dudak koruyucular bölümüne bakabilirsiniz. Birden fazla ürün seçerek dudak bakımınızı alternatiflendirebilirsiniz.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?