Saç Jöle

Filtre
Özellik Filtreleme
Markalar
EgosEgos(4)
HobbyHobby(17)
Yükleniyor..
Fiyat Aralığı
Yükleniyor..
SEÇİMLER
17 Ürün
Markalar
Ürün
ÜRÜNLERİ KARŞILAŞTIR
  Sayfa:1/1  Ürün Sayısı:17 

Saçlarımız şekil alsın ve biz isteyene kadar bozulmasın istiyoruz. Eskiden sadece özel günlerde fotoğraf çektiriyorduk ve o günler için ekstra süsleniyorduk. Günümüzde ise her an fotoğraf çektiriyoruz ve bu sebeple saçımızın hep iyi gözükmesine ihtiyaç duyuyoruz. Sabah evden çıkmadan önce saçımızı şekil versek de gün içinde maruz kaldığı bir sürü olumsuz şartlar saçımızın bozulmasına sebep oluyor.

Saçlarımız güzel ve şekilli kalsın diye saç jölelerinden destek alabiliriz. Saç jöleleri diğer saç şekillendiricileri gibi PVP kopolimerlerden oluşur. Jel kıvamına getirilen saç şekillendiricileri sıkma tüplerine ya da kavanozlara konularak kullanıcıya sunuluyor. Ayrıca saç jölelerinin alkollü ve alkolsüz seçenekleri de mevcuttur. Bu alternatif doğal içerik arayan kullanıcıları da saç jölesine yönlendiriyor.

Saç Jölesi Kullanımı

Saçınızı şekillendirmek için sık kullandığımız bir üründür saç jöleleri. İhtiyaç duyduğunuz her zaman saç jölelerinden saçınız için destek alabilirsiniz.

Saç jölelerinin en ideal kullanımı duştan çıktıktan sonra ürünü nemli saça uygulamanız olacaktır.

Saçınızı duştan çıktıktan sonra bir havlu yardımıyla kurulayın. Daha sonra saçınız için seçtiğiniz ürünü nemli saçınıza uygulayın. Uygulamadan hemen sonra saçınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz. Saç jölesi tüm saç tellerinizi sarar ve saçınızı sabitleyerek bozulmasını engeller.

Saçınıza şekil verdikten sonra kalıcı olması içinde saç jölesi kullanabilirsiniz. Tabii nemli saça uyguladığınız saç jölesi kadar verim almayabilirsiniz. Saç jölesini saçınıza az miktarlarda uygularsanız daha doğal bir görüntü elde edebilirsiniz. Islak ve dolgun saçlara ulaşmak istiyorsanız da saç jölesini daha bol miktarda saçınıza uygulayabilirsiniz.

Saç Jölesi Nasıl Temizlenir?

Saç jölesiyle kesinlikle çok farklı modeller yaratabilirsiniz. Kokulu ya da kokusuz olması da seçtiğiniz ürüne göre değişiyor. Saçınıza hafif sürdüğünüz bir jöle sizi ertesi gün içinde rahatsız etmeyecektir. Tercihen tabii ki duş alarak saçınızı jöleden arındırabilirsiniz. Koyu kıvamda sürdüğünüz bir jöle uygulamasının ardından saçınızı yıkayabilirsiniz ya da bir fırça yardımıyla tarayarak saçınızın sertliğini çözebilirsiniz.

Fırça ile jöle açma işlemini mecbur kalmadıkça yapmamanızı tavsiye ederiz. Bu işlem saçınızda hem kepeksi kalıntılar bırakır hem de saçınızın yapısına zarar verir.  Ayrıca spor gibi hareketli bir gün için jöle kullanmamanızı öneririz. Çünkü jöle terlediğinizde saçınızda yapışkan bir hal alacaktır.

Saç Şekline Göre Jöle Seçimi

Saçlarınız ince telliyse ya da zor şekil alan ya da mat bir görünümü varsa saç jölesi sizin için icat edilmiş desek abartmış olmayız. Nemli saçlarınıza uyguladığınız bir miktar saç jölesi saçlarınızı daha dolgun bir görünüme kavuşturur.

Kıvırcık saçlara sahipseniz daha belirgin bukleler içinde saç jölesinden destek alabilirsiniz. Kıvırcık saçlar gün içinde kabarırlar. Kıvırcık saçlarınıza saç jölesi uyguladığınızda gün içinde saçlarınız kontrolsüz kabarmaz. Ayrıca jölenin saçınıza kazandırdığı ıslaksı görüntü daha dikkat çeken bir görünüme sahip olmanızı sağlar.

Saçlarınız bir pırasa gibi dümdüz ise ve dalgalı saçlara sahip olmak istiyorsanız, saçınızı şekillendirirken saç jölesi kullanabilirsiniz. Düz saçlarınızın yerine sağlıklı görünen ve mis gibi kokan dalgalı saçlarınızın olması jöle kullanımından sonra hayal değil…

Saç Jölesi Çeşitleri

Piyasada sprey formunda, tüp formunda ve kavanoz formunda saç jöleleri bulunmakta. Markalar daha çok tüp ve kavanoz şeklini üretmeği tercih ediyor. Saç jöleleri genelde şeffaf ve kokusuz üretiliyor ama isterseniz kokulu ve renkli olanları da mevcut.

Aradığınız saç jölesini bulmak için Cosmetica’nın saç bakım kategorisi altında yer alan saç şekillendirici bölümünden Bonhair, Egos, Hobby, Loreal Studio, Nivea ve Toft markalarının çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Birlikte AlSepete EkleKapatÜRÜN BİLGİSİTESLİMAT VE İADEBeden Tablosu
Ödeme Şekli
TL Daha Alışveriş Yap, Kargo Bedava Olsun!
YORUM YAZ
Bu ürün ne kadar puan vermek istiyorsunuz?